p1250624

Dráma na palubovke ŠBK Šamorín Mladšie mini

27.11.2016, 09:54
Ľubica Jančoková

Veľké napätie zažívali účastníci  sobotňajšieho basketbalového zápasu ŠBK Šamorín. Hráčky družstva Mladšie mini privítali na domácej palubovke súperky z BK AŠK Slávia Trnava. Bolo jasné, že zápas o prvé miesto vo výsledkovej tabuľke bude náročný, ale že sa bude tak dramaticky vyvíjať, predpokladal len málo kto.

Naše basketbalistky zo začiatku zvádzali rovnocenný boj so súperkami (stav polčasu 21:20). Po viacerých osobných chybách v tretej štvrtine nám súperky ušli na rozdiel 7 bodov.

Obrat nastal v štvrtej časti zápasu, kedy sme nepriaznivý výsledok zmazali. Stav zápasu v riadnom hracom čase skončil 41:41. Napätie by sa dalo v športovej hale doslova krájať.

Povzbudené hráčky Šamorína sa počas predĺženia predviedli v tom najlepšom svetle a súperky zdolali konečným výsledkom 45:41.

Najlepšími hráčkami boli Lenka Jančoková - 12 bodov, Tilda Slama - 11 bodov, Regina Fehér a Dominika Dorková  - 4 body.

Stretnutie pokračovalo zápasmi 3x3, kde hráčky Šamorína opäť zdolali súperky 12:8.

Dnešnými víťazstvami obsadili po prvom kole ligových zápasov 5x5 a 3x3 krásne prvé priečky.

Ďakujeme hráčkam za bojovnosť a trénerom za pevné nervy!