pondelok, 5. dec. 2022
img_7625-e1479810307375

Lekársku pohotovosť v Šamoríne by mala prevádzkovať spoločnosť Rescue - BH

14.12.2016, 14:20
Slávka Gáborová

Dobrá správa pre obyvateľov Šamorína a jeho obyvateľov. Lekárska služba prvej pomoci pre dospelých v našom meste zrejme bude pokračovať.

Zánik pohotovostnej ambulancii hrozil potom, čo terajší prevádzkovateľ spoločnosť K Gryf oznámila ukončenie jej prevádzky k 31. decembru  2016.

Podľa ešte nepotvrdených informácií by sa mohla stať novým prevádzkovateľom LSPP šamorínska spoločnosť Rescue – BH. Táto spoločnosť už tri roky profesionálne zabezpečuje zdravotnú službu pre x-bionic sphere.

Ohľadne zachovania lekárskej pohotovosti sa zajtra uskutoční aj rokovanie na mestskom úrade.

,,Zúčastnia sa ho kompetentní zástupcovia trnavskej župy, terajšieho prevádzkovateľa LSPP a potencionálny záujemca. Pevne verím, že sa mu podarí do stanoveného termínu zohnať potrebné povolenia,“ uviedol prednosta mestského úradu Ervin Sármány.

Podľa prednostu sa primátor mesta Gabriel Bárdos „angažuje na župe, aby LSPP bola zachovaná čo najdlhšie, teda aj po ministerstvom stanovenom termíne.“

Zánik pohotovosti v Šamoríne totiž hrozí nie len pre rozhodnutie terajšieho prevádzkovateľa, ale aj pre plánovanú redukciu lekárskych pohotovostí na Slovensku, ktorú pripravuje v novom roku ministerstvo zdravotníctva.

Hrozba zrušenia pohotovosti s 50-ročnou históriou by sa nepriaznivo dotkla nielen obyvateľov mesta ale aj priľahlých obcí. Tie na prevádzku ambulancie aj prispievajú.

Na mesto sa vo veci zachovanie pohotovosti obrátil Šamorínčan Benjamín BaráthMartin Polovka zas zorganizoval petičnú akciu na internete. Tá má podporiť snahu mesta o zachovanie pohotovosti pri rokovaní s ministerstvom zdravotníctva.

Internetovú petíciu doteraz podpísalo viac ako 460 ľudí. Mesto neskôr vyvinulo iniciatívu za spustenie oficiálnej petičnej akcie. Papierové hárky doteraz podpísalo zhruba 400 ľudí. Martin Polovka rozposlal petičné hárky aj starostom dotknutých obcí.

,,S petičnou akciou pokračujeme ďalej. Dúfam, že naše snahy budú úspešné a LSPP bude zachovaná pre potreby mesta aj bližšieho regiónu,“ dodal prednosta Ervin Sármány.

Copyright © 2022 Šamorínčan