Zostrih zápasu: FC ŠTK 1914 Šamorín - KFC Komárno

21.3.2016, 13:13
ŠTK Šamorín
Tibor Őry

Prvý domáci duel v roku 2016, prvé víťazstvo. Futbalisti ŠTK Šamorín zdolali v šlágri 20. kola III. ligy Komárno 2:1. Naši futbalisti ukázali srdce, bojovnosť a umenie.

Šamorínčania začali aktívne a už v 9. minúte sa ujali vedenia. Po skvelej technickej paráde Joseho Lucasa zahral hosťujúci hráč rukou a nariadenú penaltu sám Jose Lucas bezpečne premenil. Potom mali viac z hry hostia, ktorí si vytvorili viacero dobrých možností. V 25. minúte bol už prekonaný aj Hajdúch, ale Mezovský vykopol loptu z bránkovej čiary. Na konci prvej polhodinky Komárno vyrovnalo, keď zblízka trafil Faragó. Onedlho sa vrátila do Pomlé radosť, keď na konci nádhernej rýchlej akcie prihral Leonel loptu pred bránku a Tóth si dal vlastný gól.

Po zmene strán to bol priadny boj. Naši chalani museli byť na pozore, hrať s maximálnym nasedením. V 55. minúte po ďalšej parádnej kombinácií postupoval Leonel sám na hosťujúceho gólmana, no stav sa nezmenil. Šamorínska defenzíva fungovala výborne, hostia si nevypracovali ani jednu šancu.

Naše mužstvo koncentrovaným, bojovným výkonom dotiahlo duel do víťazného konca. Slušne zaplnené Pomlé odmenil našich futbalistov skandovaným potleskom.

Mike Keeney, tréner ŠTK: ,,Od prvej minúty sme hrali futbal, aký sme chceli. Po vedúcom góle prevzali iniciatívu hostia, nechali sme im veľký priestor a vyrovnali. Bolo veľmi dobré, pre nás povzbudzujúce, že ešte pred prestávkou sme sa opäť ujali vedenia. Po zmene strán sme hrali tak, aby sme nedostali gól, aby sme získali tri body. Z našej strany to bolo defenzívnejšie, no vyhrali sme. Sme radi, že do Pomlé prišlo veľa divákov a my sme ich potešili víťazstvom.“