Aj u Vás doma si môžete užívať vôňu štýlového poctivého dreveného nábytku

Aj u Vás doma si môžete užívať vôňu štýlového poctivého dreveného nábytku

Žiť a bývať v súlade s prírodou, obklopený originálnym nábytkom vyrobeným na mieru. Ak máte podobné predstavy o prostredí, ktorým sa chcete obklopiť, máme pre Vás tip. Navštívte Style Gallery v budove Jáde na Bratislavskej ulici 61/68.

Cieľom Style Gallery je spríjemniť svojim klientom bývanie krásnym a hlavne kvalitným nábytkom. Ponúka nielen výrobu samotného nábytku podľa návrhu zákazníkov, alebo architekta, ale neštandardný nábytok vyrábajú aj na základe vlastných návrhov prispôsobených predstavám klienta.

Čítaj ďalej »

V Trnavskom kraji sa stalo v júli 142 dopravných nehôd

V Trnavskom kraji sa stalo v júli 142 dopravných nehôd

V uplynulom mesiaci zomreli na cestách v Trnavskom kraji štyria ľudia. Trnavská polícia upozornila, že je to o dve obete tragických nehôd viac ako v rovnakom období minulého roka. Zvýšil sa aj celkový počet kolízií o 34 na 142, a to aj napriek dovolenkovému obdobiu s nižším počtom áut na cestách.

„Štyria ľudia zároveň utrpeli ťažké a 56 ľudí ľahké zranenie, čo je v prvom prípade pokles o sedem a v druhom o 13 viac,“ konštatovala trnavská krajská policajná hovorkyňa Martina Kredatusová. Cyklisti zavinili desať nehôd (o tri viac), chodci tri nehody, pri ktorých zomrela jedna osoba.

Čítaj ďalej »

Na D4R7 sa zmenia názvy križovatiek

Na D4R7 sa zmenia názvy križovatiek

Aby hlavný zhotoviteľ splnil všetky podmienky týkajúce sa premávky v rámci dopravného uzla Bratislavy, už na najbližšie otvorených úsekoch R7 a D4 implementuje nové názvy niekoľkých križovatiek aj do trvalého dopravného značenia.

Platí to pre Ketelec (nový názov: Bratislava – juh), Rovinku (Bratislava Podunajské Biskupice), Dunajskú Lužnú (Šamorín – západ), Šamorín (Šamorín – sever). Rovnaký názov ako doteraz majú na týchto úsekoch len Holice.

Čítaj ďalej »

Hamuliakovo investuje do LED osvetlenia obce

Hamuliakovo investuje do LED osvetlenia obce

V obci Hamuliakovo sa pripravujú na výmenu starého osvetlenia za modernú LED technológiu. Bol spracovaný audit osvetlenia, pripravená technická špecifikácia zámeru a zmluvné podklady na vyhlásenie verejného obstarávania na dodanie Garantovanej energetickej služby. Doba realizácie závisí od výsledku verejného obstarávania, ktoré prebieha v týchto týždňoch.

V pôvodnej časti obce majú byť výmenné kompletne všetky svetelné body, pridané nové svetelné body, obnovené rozvádzače a čiastočne kabeláž.

V nadväznosti a po dohode s vlastníkom komunikácie bude možné v budúcom roku riešiť možnosť výmeny novších použitých svietidiel na ulici Pastierska.

Čítaj ďalej »

Majiteľ RegioJetu sa stretol s Matovičom. Kritizoval ľudí na ministerstve, preberali hroziaci kolaps na linke do Komárna

Majiteľ RegioJetu sa stretol s Matovičom. Kritizoval ľudí na ministerstve, preberali hroziaci kolaps na linke do Komárna

„Povedal som premiérovi svoje obavy, že časť ministerstva dopravy je naďalej riadená oligarchami,“ hovorí Jančura o stretnutí s premiérom. Schôdzka prebehla poza chrbát ministra dopravy Doležala.

Na úrade vlády sa minulý týždeň odohralo stretnutie, ktorého cieľom bolo presvedčiť premiéra Matoviča, aby sa osobne vložil do pomerov na železnici.

Za Matovičom prišli zástupcovia dvoch českých súkromných dopravcov, ktorí premávajú aj na Slovensku – majiteľ RegioJetu Radim Jančura a zástupkyňa Leo Expressu pre Slovensko Alena Hržičová.

Stretnutie sa odohralo trochu poza chrbát ministra dopravy Andreja Doležala zo Sme rodina, ktorý má železničnú dopravu z hľadiska kompetencií na starosti. „Minister dopravy o tomto stretnutí nemá žiadnu vedomosť,“ odpísali Denníku N Doležalovi hovorcovia.

Čítaj ďalej »

10. Medzinárodné sympózium Dunartcom začína už zajtra

10. Medzinárodné sympózium  Dunartcom začína už zajtra

10. MEDZINÁRODNÉ SYMPÓZIUM DUNARTCOM sa koná 14-23. augusta 2020, ako prvé sympózium mesta Šamorín. Prvoradým cieľom sympózia je vytváranie kontaktov v umeleckej spoločnosti medzi talentovanými domácimi a zahraničnými, medzi profesionálne uznanými a mladými usilovnými umelcami, a po vzájomnom osvojení si umeleckých pracovných metód a myslení vytvoriť nový intelektuálny spolok. V priebehu desiatich rokov bolo pozvaných vyše stošesťdesiat umelcov zo šestnásť krajín, ktorí tvorili na tematické motto bez akýchkoľvek žánrových obmedzení, cez tradičné umelecké žánre až po využitie novodobých médií. Doteraz sa zrealizovalo vyše päťdesiat profesionálnych programov. Sympózium je každoročne tematické. Názov a tematika desiateho stretnutia je: „KONTEMPLÁCIA”

Čítaj ďalej »