Víťazný vstup do sezóny

31.7.2017, 06:01
Jakub Mihalik
Tibor Őry

V 1. kole druhej ligy zvíťazil na svojom ihrisku ŠTK Šamorín proti Slavoju Trebišov v pomere 2:0.

Už v 5. minúte Šmehyl uvoľnil Brena, ten vracal Šmehylovi, no ani jeho pokus, ani dorážka Fernanda Neta si cestu do brány nenašla. Po štvrthodine hry sa do šance dostal Fernando Neto po perfektnom pase Igora Juliaa, ale jeho pokus obrana zablokovala. Hostia hrali na rýchle protiútoky a po jednom z nich v 22. minúte sa súperov stredný útočník takmer dostal do gólového zakončenia, nevyšiel mu však prvý dotyk. Po polhodine potiahol Igor Juliao, jeho center do päťky netrafil Sabler a Šmehyl poslal loptu nad bránu. Aj pri ďalšej akcii stál Igor Juliao, keď opäť potiahol zo stredu poľa na krídlo, lopta sa dostala k Fernandovi Netovi a ten spoza šestnástky zaznamenal prvý gól ŠTK v sezóne. Tri minúty pred polčasovou prestávkou opäť Igor Juliao našiel v šestnástke Fernanda Neta, jeho volej však skončil len na chrbte Šimona Šmehyla.

V druhom polčase ŠTK pokračoval v prevahe. V 68. minúte striedal 18-ročný Schutz a zo svojho prvého dotyku s loptou vsietil svoj prvý gól po tom, čo Pančík vystihol rozohrávku súperovho brankára. V závere ešte pohrozil Breno, domáci si však postrážili víťazstvo v pomere 2:0.

„Chlapci hrali fyzicky veľmi náročný zápas a vydali zo seba všetko. V prvom polčase sme si vypracovali územnú prevahu, mali niekoľko šancí a dali gól. V závere sme do otvorenej obrany mohli pridať aj viac gólov, chýbala však priamočiarosť. Celkovo sme však veľmi spokojní so zápasom, vstúpili sme do sezóny s víťazstvom a nulou na konte inkasovaných gólov, preto musíme byť spokojní so zápasom,“ komentoval po stretnutí Mika Lonnstrom.

V najbližšom zápase sa ŠTK predstaví na pôde KFC Komárno v sobotu, 5. augusta o 17:00.