Hamuliakovo investuje do LED osvetlenia obce

Hamuliakovo investuje do LED osvetlenia obce

V obci Hamuliakovo sa pripravujú na výmenu starého osvetlenia za modernú LED technológiu. Bol spracovaný audit osvetlenia, pripravená technická špecifikácia zámeru a zmluvné podklady na vyhlásenie verejného obstarávania na dodanie Garantovanej energetickej služby. Doba realizácie závisí od výsledku verejného obstarávania, ktoré prebieha v týchto týždňoch.

V pôvodnej časti obce majú byť výmenné kompletne všetky svetelné body, pridané nové svetelné body, obnovené rozvádzače a čiastočne kabeláž.

V nadväznosti a po dohode s vlastníkom komunikácie bude možné v budúcom roku riešiť možnosť výmeny novších použitých svietidiel na ulici Pastierska.

Čítaj ďalej »

Majiteľ RegioJetu sa stretol s Matovičom. Kritizoval ľudí na ministerstve, preberali hroziaci kolaps na linke do Komárna

Majiteľ RegioJetu sa stretol s Matovičom. Kritizoval ľudí na ministerstve, preberali hroziaci kolaps na linke do Komárna

„Povedal som premiérovi svoje obavy, že časť ministerstva dopravy je naďalej riadená oligarchami,“ hovorí Jančura o stretnutí s premiérom. Schôdzka prebehla poza chrbát ministra dopravy Doležala.

Na úrade vlády sa minulý týždeň odohralo stretnutie, ktorého cieľom bolo presvedčiť premiéra Matoviča, aby sa osobne vložil do pomerov na železnici.

Za Matovičom prišli zástupcovia dvoch českých súkromných dopravcov, ktorí premávajú aj na Slovensku – majiteľ RegioJetu Radim Jančura a zástupkyňa Leo Expressu pre Slovensko Alena Hržičová.

Stretnutie sa odohralo trochu poza chrbát ministra dopravy Andreja Doležala zo Sme rodina, ktorý má železničnú dopravu z hľadiska kompetencií na starosti. „Minister dopravy o tomto stretnutí nemá žiadnu vedomosť,“ odpísali Denníku N Doležalovi hovorcovia.

Čítaj ďalej »

10. Medzinárodné sympózium Dunartcom začína už zajtra

10. Medzinárodné sympózium  Dunartcom začína už zajtra

10. MEDZINÁRODNÉ SYMPÓZIUM DUNARTCOM sa koná 14-23. augusta 2020, ako prvé sympózium mesta Šamorín. Prvoradým cieľom sympózia je vytváranie kontaktov v umeleckej spoločnosti medzi talentovanými domácimi a zahraničnými, medzi profesionálne uznanými a mladými usilovnými umelcami, a po vzájomnom osvojení si umeleckých pracovných metód a myslení vytvoriť nový intelektuálny spolok. V priebehu desiatich rokov bolo pozvaných vyše stošesťdesiat umelcov zo šestnásť krajín, ktorí tvorili na tematické motto bez akýchkoľvek žánrových obmedzení, cez tradičné umelecké žánre až po využitie novodobých médií. Doteraz sa zrealizovalo vyše päťdesiat profesionálnych programov. Sympózium je každoročne tematické. Názov a tematika desiateho stretnutia je: „KONTEMPLÁCIA”

Čítaj ďalej »

Čriepky z histórie mesta: Šľachtické rody v Šamoríne – druhá časť

Čriepky z histórie mesta: Šľachtické rody v Šamoríne – druhá časť

Šamorínčan spustil novú rubriku o Šamoríne, pre Šamorínčanov i pre tých, ktorí si toto mesto jednoducho zamilovali. Naše mesto si rozhodne zaslúži oprášiť staré spomienky, príbehy a poodhaliť  rúško dávnych čias.

Sme presvedčení, že aj poznávaním sa vytvára vzťah k miestu, kde žijeme. Niektoré veci by mali ostať zachované aj preto, aby pripomínali, že sme tu boli. Niekedy dokonca stačí malý impulz, aby sa vynorili spomienky, ktoré takmer odišli do zabudnutia.

Budeme radi, ak vás naša rubrika osloví, prípadne sa s nami podelíte o svoje poznanie.  Uvítame akékoľvek námety a postrehy, ktoré by nás mohli zaujímať. Prihlásime sa vám každú stredu a piatok. Vydajme sa spoločne objavovať a poznávať dávny Šamorín.

Čítaj ďalej »

Večera ako gastronomický zážitok s degustáciou oceňovaných vín z VINS WINERY

Večera ako gastronomický zážitok s degustáciou oceňovaných vín z VINS WINERY

Reštaurácia Golden Garden sa nachádza v srdci rezortu x-bionic® sphere Šamorín a má ambíciu fungovať aj ako „srdcovka“ v povedomí ľudí, ktorí dokážu oceniť výborné jedlo. Kuchyni v tejto zážitkovej reštaurácii vládne šéfkuchár Peter Gogaľ a svoje kuchárske umenie sa snaží spájať s tými najlepšími slovenskými vínami.

V sobotu 15. augusta 2020 o 19.00 vás preto pozývame do reštaurácie Golden Garden na výbornú večeru sprevádzanú degustáciou vín z vinárstva VINS WINERY.

Čítaj ďalej »