Vyhrajte vstupenky na zajtrajšie detské predstavenie v InParku

Vyhrajte vstupenky na zajtrajšie detské predstavenie v InParku

Samorínčan.sk spolu s A-Babyboom v spolupráci s InPark / Summer in Peace Incheba Bratislava a ďalšími hosťami Vás srdečne pozýva na detské predstavenie PRÁZDNINY S JOJKOM !

Rozhodli sme sa Vám darovať darovať 30 vstupeniek na zajtrajšie podujatie. Detičky, ktoré mali samé 1 na vysvedčení dostanú od nás 15 lístkov a z detí, ktoré ešte vysvedčenie nemajú, vyžrebujeme 15-tich z vás, ktoré pošlú do komentára s kým pôjdu. Podmienkou je, do komentára odfotiť vysvedčenie , napísať s kým pôjdete a môžete udalosť aj prezdieľať na vašom profile a pozvať kamarátov!

Zapojiť sa do súťaže môžete na facebokoovom profile A-Babyboom, ako aj na našom facebookov profile Samorincan.sk

Večer o 22:00h vyžrebujeme 30-tich z vás, ktorý si lístky prevezmú zajtra od 10:00 hod. pri vstupe.
Tešíme sa na Vás !

Viac o podujatí po kliknutí na čítaj ďalej.

Čítaj ďalej »

Čriepky z histórie mesta: Vzostup stredovekého Šamorína – časť siedma

Čriepky z histórie mesta: Vzostup stredovekého Šamorína – časť siedma

Šamorínčan spúšťa novú rubriku o Šamoríne, pre Šamorínčanov i pre tých, ktorí si toto mesto jednoducho zamilovali. Naše mesto si rozhodne zaslúži oprášiť staré spomienky, príbehy a poodhaliť  rúško dávnych čias.

Sme presvedčení, že aj poznávaním sa vytvára vzťah k miestu, kde žijeme. Niektoré veci by mali ostať zachované aj preto, aby pripomínali, že sme tu boli. Niekedy dokonca stačí malý impulz, aby sa vynorili spomienky, ktoré takmer odišli do zabudnutia.

Budeme radi, ak vás naša rubrika osloví, prípadne sa s nami podelíte o svoje poznanie.  Uvítame akékoľvek námety a postrehy, ktoré by nás mohli zaujímať. Prihlásime sa vám každú stredu a piatok. Vydajme sa spoločne objavovať a poznávať dávny Šamorín.

Čítaj ďalej »

Vodiči pozor: Už nemusíte mať zelenú kartu

Vodiči pozor: Už nemusíte mať zelenú kartu

Zo sady dokladov od vozidla zmizne zelená karta. Pozor, netreba však panikáriť – zmena nie je okamžitá a čaká nás prechodné obdobie. Z bielej na zelenú a zo zelenej na bielu. Ešte v druhej polovici minulého roka vodiči pri sebe museli mať bielu “slovenskú” kartu a zelenú “medzinárodnú” kartu. Od októbra minulého roka však bola biela zrušená a jej funkciu na seba prebrala zelená karta.

Teraz sa ruší už i zelená karta a používať už budeme iba bielu farbu.

Čítaj ďalej »

Tipy na víkend: Jazdecké podujatie, návšteva kina alebo výstavy…

Tipy na víkend: Jazdecké podujatie, návšteva kina alebo výstavy…

Blíži sa  víkend a my vám ponúkame prehľad akcií v našom meste. Dnes sa síce trocha zatiahne a teploty klesnú  na 25 ºC, ale cez víkend by malo by jasno s teplotami do 27 – 29 ºC.

Prehľad akcií: návšteva kina, s deťmi sa môžete zabaviť na dobrodružno-náučnom ihrisko AdventureLand. výstavu si môžete pozrieť v At Home Gallery. Milovníci koni sa môžu tešiť na jazdecké podujatie v x-bionic® sphere.

Čítaj ďalej »

Hop&Go Bikesharing X-BIKE v Šamoríne

Hop&Go Bikesharing X-BIKE v Šamoríne

Vďaka zdieľanej mobilite prostredníctvom bicyklov X-BIKE prináša rezort x-bionic®spherech do nášho mesta bikesharing Hop&Go.

Na jednej stanici si X-BIKE požičiate, na druhej ho vrátite. Brázdite mesto rýchlo, pohodlne a cenovo výhodne. X-BIKE je pre Vás k dispozícii na dockovacích staniciach v rámci rezortu, v jeho okolí ako aj v samotnom meste Šamorín.

X-Bike si budete môcť požičať na niekoľkých dokovacích staniciach v rámci rezortu, v jeho okolí (Hotel Kormorán), ako aj v  meste (autobusová stanica, centrum mesta).

Ako to funguje a mapka staníc po kliknutí na čítaj ďalej.

Čítaj ďalej »