V pozmenenej zostave bezgólová remíza

14.4.2017, 18:18
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V treťom kole nadstavbovej časti druhej ligy v boji o postup do Fortuna ligy remizoval ŚTK Šamorín s Lokomotívou Košice 0:0.

V 25. minúte perfektne potiahol Marlon Freitas, spätnou prihrávkou našiel na hranici pokutového územia Peua, ten však napálil do miest, kde stál brankár. V 29. minúte si garde vymenili, keď Peu našiel krásnym pasom Marlona, ten však v rýchosti nestihol usmerniť loptu za súperovho brankára.

V druhom polčase sa opäť Marlon už-už dostával k zakončeniu, keď ho súper fauloval . Z následného Priameho kopu sa však Peu nepresadil. V 57. minúte podržal svoj tím brankár Poser, keď zoči-voči súperovi zneškodnil veľkú príležitosť. V 69. minúte Králik vysunul Marlona Freitasa, ktorý našiel Peua, no jeho strelu hráči hostí zblokovali. O tri minúty neskôr Marlon opäť hľadal Peua, najlepší strelec ŠTK však z voleja tesne minul bránu. Domáci pokračovali v rýchlych výpadoch, vo všetkých prípadoch však chýbal povestný krôčik. Body sa tak na štadióne v Pomlé delili rovným dielom.

„Boli sme blížšie ku gólu, ktorý by zrejme znamenal víťazstvo, no treba povedať, že aj súper mal nejaké šance. Remíza je zrejme spravodlivý rezultát, hoci sme chceli všetky tri body,“ vyjadril sa po zápase hlavný tréner ŠTK, Mika Lonnstrom. Ten vyrukoval do zápasu s obmenenou zostavou, šancu prvýkrát v sezóne dostal brankár Poser, skúsený Csaba Horváth hral na netradičnom poste stredového záložníka, Peu zasa na krídle.

„Boli sme si vedomí toho, že súper má v strede obrany statných stopérov, preto sme sa rozhodli Peua posunúť na krídlo, kde má viac priestoru presadiť sa ako v hlavičkových súbojoch  s oveľa vyššími súpermi či chrbtom k bráne. Ostatné zmeny v rozostavené vyplynuli zo zápasovej taktiky i absencií hráčov,“ dodal Lonnstrom.

Šamorínčania najbližšie nastúpia v nedeľu 23. apríla 2017 o 16.30 hod. proti VSS Košice na súperovom ihrisku.