stk_poprad

Úspešný víkend pre šamorínskych športovcov. Aj futbalisti vyhrali

22.2.2021, 09:00
stksamorin.sk

Futbalisti ŠTK Šamorín si pripísali prvé druholigové víťazstvo v roku 2021. V 17. kole naši chalani získali tri body v Poprade (3:1).

Šamorínčania vstúpili do zápasu tak, ako si to prestavovali. Boli aktívni, boli jasne lepší. Otázkou bolo iba to, kedy dajú gól. Stalo sa v 25. minúte, keď po faule na Lukasa Leginusa premenil penaltu Martin Rymarenko. Onedlho prišla paráda Brahima Mouma, ktorý z ťažkého uhla. Ešte pred prestávkou center Denisa Janča poslal hlavou do bránky Lukas Leginus.

Hneď po zmene strán domáci znížili, no naše víťazstvo to neohrozilo. Naďalej sme boli lepší, mohli sme pridať ďalšie góly. Vlado Fujak trafil tyčku, debutujúci Patrik Pinte nepremenil veľkú šancu.

Po dvojgólom víťazstve sme sa v tabuľke posnuli na desiate miesto.

Michal Kuruc, tréner ŠTK Šamorín: ,,Prvý polčas sme dominovali, no tempo proti stiahnutému súperovi bolo nižšie. Dali sme tri góly, čo bolo super. Keďže sme mali trojgólový náskok, už v prestávke sme poslal na ihrisko troch hráčov, ktorí hrajú menej. Súper sa posunul vyššie, naša hra už nebola taká organizovaná, bola chaotickejšia. Robili sme viac chýb, no napriek tomu sme mohli pridať ďalšie góly. Sme radi, že sme splnili cieľ, získali sme tri body.“

Najbližšie sa predstavíme v nedeľu, 28. februára. Na umelej tráve dunajskostredskej MOL Akadémie privítame o 14.00 hod mužstvo Liptovského Mikuláša.

Poprad – ŠTK Šamorín 1:3 (0:3)

Góly: 48.Legnani - 25.Rymarenko (11 m), 36.Moumou, 42.Leginus

ŽK: T.Nagy, Jurčišin, Legnani – P.Nagy

Rozhodoval: Parilák

ŠTK Šamorín: Valach – Vera, Marič – Bjekič, Stašík, Fujak – P.Nagy – Bögi (46. Veselovský), Moumou (54.Boateng), Jančo (85.Z.Nagy) – Leginus (46.Pinte), Rymarenko (46.Nafta).