Tréner Lonnstrom: Toto víťazstvo nás nakopne

Jakub Mihálik
Tibor Őry

Paráda :-)

V 14. kole druhej ligy šamorínsky tím po dobrom výkone zdolal Poprad 3:0.

V 9. minúte vyškriabal Rožník sľubnú hlavičku súpera, smerujúcu do pravého vinkla, no potom prebrali iniciatívu domáci. V 25.minúte sa Igor Juliao ocitol sám pred brankárom, no svojou slabšou ľavačkou nedal.

V 28. minúte sa domáci radoval prvý raz, keď si na center z pravej strany naskočil Fernando Neto a hlavou poslal domácich do vedenia. O desať minút nato utiekol obrane opäť Igor Juliao, spätnou prihrávkou našiel Nascimenta, ten však zlízka neprestrelil brankára.

V 55. minúte Fernando Neto bol blízko druhého gólu hlavou, avšak gólman hostí vytiahol výborný zákrok. V 62. minúte Nascimento už prekonal brankára, no súperova obrana vykopla spred bránkovej čiary.

Päťnásť minút pred koncom sa presadil striedajúci Vávra, keď zoči-voči brankárovi zakončil k ľavej tyči. V 80. minúte sa presadil druhý striedajúci Fujak z priameho kopu, ktorý po zemi zapadol až do siete. Domáci si pohodlne postrážili náskok a pripísali si dôležité víťazstvo nad Popradom.

„V úvode nás dvakrát podržal brankár, čo hráčom dalo istotu. Očakávali sme, že, kto dá prvý gól, uspeje. Po góle sme sa upokojili a vypracovali si obrovské množstvo príležitostí. Nakoniec sme premenili tri, hoci sme mohli aj viac a zaslúžene sme zvíťazili. Je to veľmi dôležité víťazstvo, ktoré nás snáď nakopne do zvyšných troch zápasov,“ komentoval po zápase hlavný tréner STK, Mika Lonnstrom.

Najbližiše šamorínsky tím cestuje na pôdu Interu Bratislava, kde sa predstaví v sobotu, 4. novembra o 13:00.