stk_zvolen

Tréner Lonnstrom: Nepremenili sme naše veľké šance

22.10.2017, 14:36
Jakub Mihálik

V dvanástom kole druhej najvyššej súťaže prehral na pôde MFK Zvolen najtesnejšie, 1:0.

Hneď v prvej minúte mohli ísť do vedenia domáci, keď Hajdúch len končekmi prstov vyškriabal na tyčku. Potom však opraty prebrali Šamorínčania. Šance mali Schutz, potom krásne vystrelil Igor Juliao a z následného rohu mohol hlavou zblízka zakončiť Pončák.

Ľavačkou to skúšal aj Horváth, ktorý v zápase hral na pozícii štítového záložníka. Schutz v 37. minúte prešprintoval obrancu a dostal sa až pred brankára, jeho strela tesne minula ľavý vinkel.

Do druhého polčasu vstúpili lepšie domáci, ktorí svoju snahu korunovali úvodným gólom v 64. minúte, keď strela spoza šestnástky zapadla presne ku tyči. Hráči STK mali obrovskú príležitosť v 76. minúte, no Schutz pred brankárom neuspel.

V závere sme hrali vabank, čo otvorili dvierka do našej obrany, no skóre už ostalo nezmenené.

„Prvú polhodinu zápasu sme boli lepší, vyhrávali sme osobné súboje, boli sme kreatívnejší, vypracovali sme si šance. Nepremenili sme ich a domáci sa nám začali vyrovnávať. Do druhého polčasu sme išli s tým, že mierne upravíme taktiku, chceli sme hrať viac po krajoch, keďže súper prehusťoval stred poľa a bránil s veľkým počtom hráčov, no nevychádzalo nám to a súper nás umne vytláčal. Bol to zápas o jednom góle, my sme naše veľké šance nepremenili, súper gól dal, to rozhodlo,“ zhodnotil po zápase hlavný tréner STK, Mika Lonnstrom.

Ďalší duel odohráme na domácom ihrisku, v sobotu 28. októbra privítame FK Poprad o 14:00.

MFK Zvolen – STK Fluminense Šamorín 1:0 (0:0)

Gól: 64. Mádel

Žlté karty: Memić, Kotora, Lupčo – Wisney, Fujak, Schutz

Rozhodoval: Anton Ihring

Počet divákov: 275

Zostava STK: Hajdúch – Wisney, Pončák, Štrbák, Fujak (78. Sabler) – Horváth, Nascimento, Igor Juliao – Pančík (63. Šmehyl), Schutz, Fernando Neto