Tomáš Csörgő: Takto sme hľadali stratených chlapcov

Tomáš Csörgő: Takto sme hľadali stratených chlapcov

Do rozsiahlej pátracej akcii po dvoch bračekoch sa zapojili už v utorok večer aj šamorínski hasiči.

,,V piatok zasahovali ôsmi ľudia a v sobotu piati,” povedal Ľudovít Ürge, veliteľ miestneho Dobrovoľného hasičské zboru. Práve na Dunaji pátrali dobrovoľní hasiči.

,,Profesionálni ešte nemajú čln. Tento rok by ho mali dostať,” dodal Ľudovít Ürge. Počas svoje práce si už pamätá na podobné prípady.

Mama chlapcov si uvedomila v utorok večer, že šeťročný Alex a deväťročný Nikolas zmizli. Ľudia z Horného Baru ich videli naposledy okolo siedmej večer.

Najskôr nikoho ani len nenapadlo, že by chlapci išli k hrádzi. Mali to prísne zakázané. Na veľké zdesenie však práve tam našli Nikolasov bicykel a tričko. To už chlapcov hľadala celá dedina.

„Okolo 21:00 h sme dostali informáciu o nezvestných deťoch. Okamžite sme nasadili pátrací tím. Našli sme topánky, šaty a jeden bicykel. Veci parili deťom, potvrdila to ich matka,“ povedal Ján Culka, šéf Komplexnej centrálnej záchrannej služby v Gabčíkove.

Napriek rozsiahlej záchrannej akcie sa bračekov nepodarilo nájsť. Ako Ján Culka povedal pre TV JOJ, treba počkať, kým telá chlapcov vyplaví voda.

Viac o nešťastnom prípade a spoveď rodičov si môžete prečítať na www.cas.sk.

4

3

2

Diskusia