Tip čitateľa: Kedy bude na Rybárskej ceste chodník?

Tip čitateľa: Kedy bude na Rybárskej ceste chodník?

Poznáte to. Rodičia s malými deťmi, zaľúbenci, psíčkari, bežci, cyklisti a množstvo áut.

Najmä počas pekných víkendov je Rybárska cesta rušnou komunikáciu a niekedy aj dosť nebezpečnou, keďže jej chýba chodník.

Celú situáciu ešte viac skomplikuje výstavba kempingu, s ktorou sa má začať už túto jar.

Vyrastie oproti športovo- rekreačnému areálu a vedľa Rybárskej.

,,Podľa projektovej dokumentácie sa v danom úseku vôbec neriešia chodníky pre peších. Investor (x-bionic sphere) alebo mesto by však mali dbať na ľudí, ktorí chodia k Dunaju. Kvôli kempingu tam bude premávka ešte intenzívnejšia a chodci a cyklisti budú v nebezpečí,” napísal čitateľ Šamorínčana.

V danej veci sme sa obrátili na investora ako aj na mesto. Kým jedna strane hovorí, že s chodníkom nič nemá, druhá dodáva, že v blízkej budúcnosti nie je jeho výstavba naplánovaná.

,,Rybárska cesta nie je vo vlastníctve x-bionic® sphere. Máme k nej rovnaký právny vzťah, ako všetci ostatní užívatelia, uvedomujúc si jej dôležitosť pre využívanie. Ďalší rozvoj Rybárskej cesty nie je v kompetencii x-bionic® sphere,” povedal k tomu Juraj Bača, predseda predstavenstva X-BIONIC® SPHERE, a.s.

Podľa mesta sa momentálne rieši cyklochodník z Čilistova, ktorý by mal viesť popri starej teplárni až do Kvetoslavova a nad výstavbou chodníka na Rybárskej ceste sa v blízkej budúcnosti neuvažuje.

O tom, že Rybárska cesta je nebezpečná, sme uverejnili článok už v lete roku 2014. Odvtedy sa však veľa nezmenilo.

Tip čitateľa: Prechádzka do Hipo arény je pre chodcov nebezpečná

Súvisiaci článok: Vedľa Rybárskej cesty vyrastie kempingový areál za 6 000 000 €

[Not a valid template]

Diskusia