POZOR! V pondelok nebude na niektorých uliciach elektrina

POZOR! V pondelok nebude na niektorých uliciach elektrina

Spoločnosť Západoslovenská distribučná oznámila, že z dôvodu vykonávania plánovanej práce na zariadeniach distribučnej sústavy, alebo v ich ochrannom pásme, budú dňa 18. januára 2021 v čase od 8:00 do 16:00 hod. bez elektriny nasledovné ulice:

Bratislavská, Pomlejská, Nezábudková, Požiarnická, Priemyselná

Konkrétne čísla domov a bytoviek po kliknutí na čítaj ďalej.

Čítaj ďalej »

Čriepky z histórie mesta: Ochotnícke divadlá a filmári v Šamoríne 2 časť.

Čriepky z histórie mesta: Ochotnícke divadlá a filmári v Šamoríne  2 časť.

V sérii nasledujúcich článkov vám prinesieme pohľad na začiatky a fungovanie ochotníckych divadelných spolkov v Šamoríne, ktoré po takmer storočí existencie zanikli. Starí Šamorínčania môžu len nostalgicky spomínať na príležitosť „vidieť a byť videní“ na doskách, ktoré mali stvárňovať svet. Tak trochu sa natíska paralela so šamorínskou židovskou náboženskou obcou, ktorá vznikla takmer v tom istom čase ako prvé divadelné spolky v meste a, paradoxne, v tom istom čase, po sto rokoch existencie, sa navždy vytratila zo scény.

Inou kapitolou budú filmári. Akoby mali v Šamoríne vyplniť biele miesto po zaniknutých divadelných súboroch. Od polovice 60. rokov sa s nimi doslova roztrhlo vrece a niektoré šamorínske lokality sa stali vyhľadávaným miestom na nakrúcanie filmov. Niektorí režiséri sa sem dokonca opakovane vracali. Bolo úžasné objaviť, koľko zaujímavých filmov sa v Šamoríne a okolí natáčalo. Je tu však opodstatnená obava, že výpočet zďaleka nebude úplný. Ambíciou týchto článkov je získať informácie aj od vás, pamätníkov, aby sme mohli poskladať celú mozaiku a biele miesta doplniť. Budeme vďační za akékoľvek postrehy a informácie.

Čítaj ďalej »

Lombardi Pizza: Vychutnajte si prvý špeciál tohto roka

Lombardi Pizza: Vychutnajte si prvý špeciál tohto roka

Šamorínska pizzeria Lombardi  Vás pozýva ochutnať svoju prvú tohtoročnú špeciálnu januárovú pizzu.

Špeciál na január: 550 g (buffalo mozzarella, plátky údenej krkovičky, capari a po upečení daná kápia naložená v olivovom oleji, pomodoro.).  Cena je 9 €.

Lombardi Pizza je v meste cez víkend najdlhšie otvorený podnik, kde sa môžete najesť. Tak neváhajte a zavolajte na 0917 939 939 a pochutnajte si na čerstvo upečenej pizzi. Najdlhšie otvorený podnik v Šamoríne Vám  obľúbenú pizzu doručí v piatok a v sobou až do druhej hodiny ráno, v nedeľu do polnoci.

Nezabudnite na našu akciu 3+1. Objednajte si 3 pizze a ďalšiu máš ZADARMO!

Čítaj ďalej »

Starkí mali z pozornosti veľkú radosť

Starkí mali z pozornosti veľkú radosť

„Chcela som urobiť radosť starkým a starenkám, ktorí svoje dni trávia medzi štyrmi múrmi zariadenia pre seniorov. Mnohých z nich si príbuzní už neberú domov alebo čo je horšie, ani ich nenavštevujú,“ hovorí šamorínska dobrovoľníčka Rozália Vörös o tom, prečo sa zapojila do zbierky Koľko lásky sa zmestí do krabice od topánok?

Čítaj ďalej »

Od zajtra sa menia otváracie hodiny zberných dvorov

Od zajtra sa menia otváracie hodiny zberných dvorov

Oznamujeme našim obyvateľom, že vedenie spoločnosti Area Šamorín, s.r.o. je z dôvodu poklesu počtu zamestnancov súvisiaceho s pandémiou koronavírusu nútené upraviť prevádzkovú dobu mestských zberných dvorov na Rybárskej ulici a v Mliečne.
Obe zariadenia budú od soboty, 16. januára 2021 otvorené nasledovne:


pondelok – piatok: od 7.30 do 15.30 hod.,
sobota: od 7.30 do 13.00 hod.

Čítaj ďalej »

Pozor na podvodné e-maily od ,,Slovenskej pošty“

Pozor na podvodné e-maily od ,,Slovenskej pošty“

Aj nám do redakcie dnes prišiel e-mail v ktorom nám Slovesná pošta oznamuje, že nám nemohla doručiť balík. Pozor na takéto výzvy ide o podvod!

Podvodná stránke je veľmi dobre urobená, vizuálne je skoro na nerozoznanie od skutočnej (sú tam drobné rozdiely).

Ako takáto stránka funguje po kliknutí na čítaj ďalej.

Čítaj ďalej »