STK Fluminense Šamorín – FK Pohronie 2:1

26.4.2018, 03:37
Jakub Mihalik
Tibor Őry

Hráči STK Fluminense Šamorín zvíťazili v 26. kole na domácom ihrisku proti FK Pohronie a poskočili na siedme miesto tabuľky.

Úvod ako hrom! Šamorínski hráči vstúpili do stretnutia s vervou a už v 12. minúte viedli 2:0. Najprv v 8. minúte potiahol Fujak, jeho lopta sa dostala až k Patovi, ktorý otvoril skóre duelu. O štyri minúty Šmehyla fauloval súper v rohu šestnástky a Fernando Neto z pokutového kopu zvýšil na 2:0. STK malo viac z hry aj v ďalšom priebehu prvého polčasu, keď sa do šancí dostával najmä Pato, no súper tlak ustál.

V druhom polčase sa hostia tlačili viac do ofenzívy, vďaka čomu sa otvárali okienka v ich obrane. Sabler sa dostal do samostatného úniku, no obranca súpera ho v poslednej chvíli dobehol a zblokoval. Zo šamorínskych pološancí ďalší gól do súperovej brány nepadol. To len Pončákom zrazená strela skončila za Hajdúchom, no šamorínsky tím svoju zaslúženú výhru bez problémov udržal.

"Je veľmi dôležité, že sme sa dokázali otriasť z prehry v sobotu. Dnes sme od začiatku zápasu ukázali veľký hlad po víťazstve. Mohlo byť aj vyšším rozdielom, no dôležité sú tri body do tabuľky," Gustavo Leal komentoval po zápase.

Už v piatok STK cestuje do Spišskej Novej Vsi, kde sa v sobotu o 17:00 predstaví proti FK NOVES.

STK Fluminense Šamorín – FK Pohronie 2:1 (2:0)

Góly: 8. Matheus Pato, 12. Fernando Neto (z pokutového kopu) – 84. Pončák (vl.)

Žlté karty: Ágh, Igor Juliao, Bernardo – Tesák, Pelegríni, Kosorin, Paraj

Červená karta: Kosorin

Rozhodoval: Chromý

Zostava STK: Hajdúch – Igor Juliao, Pončák, Ágh, Fujak – Mezovský – Bernardo, Šmehyl (Marić-Bjekić) – Matheus Pato (64. Evanilson), Sabler (79. Pančík), Fernando Neto