STK Fluminense Šamorín – FK Inter Bratislava 1:1

20.5.2018, 09:31
Jakub Mihalik
Tibor Őry

V poslednom tohto sezónnom zápase druhej ligy STK získal na svojej pôde bod po remíze 1:1.

V piatej minúte predviedli pekný signál Bernardo s Fernandom, keď druhý menovaný po rohu z voleja takmer rozvlnil sieť. V 13. minúte šli domáci do vedenia, keď z ľavej strany potiahol Evanilson, preniesol hru na Fernanda a ten spätnou prihrávkou našiel opäť aktívneho Evanilsona, ktorý otvoril skóre. Šamorínsky tím mal v prvom úvodnom dejstve prevahu, no hosťom sa podarilo pred prestávkou vyrovnať, keď sa zblízka trafil Labuda. V druhom polčase sa hralo najmä medzi šestnástkami, ani jeden tím nechcel prehrať. Na koniec tohtosezónneho účinkovania STK v druhej lige sa tak zrodila remíza. „V prvom polčase sme boli nebezpečnejší my, v druhom oni. Mali sme príležitosti rozhodnúť a rozlúčiť sa so sezónou víťazstvom, ale primárne sme nechceli prehrať. Tento zápas bol už len bodkou za sezónou, sme radi, že jarné výkony nám zabezpečili, že sme ciele naplnili ešte pred ním. Chcem sa poďakovať hráčom, realizačnému tímu a najmä fanúšikom za podporu v ťažkých časoch. Na jarnej časi by sme chceli stavať smerom k ďalšej sezóne,“ povedal po stretnutí Gustavo Leal.  Nedeľný zápas Komárna rozhodne o tom, či STK zakončí sezónu na šiestom mieste, čo by bolo vyrovnanie druhého najlepšieho výsledku klubu v jeho druholigovej histórii. Ďakujeme za hájenie klubových farieb.