Šport.sk: László Bénes má zlomenú kosť v priehlavku, hrozí mu trojmesačná pauza

Šport.sk: László Bénes má zlomenú kosť v priehlavku, hrozí mu trojmesačná pauza

Jeden z najtalentovanejšom odchovancov šamorínskeho a slovenského futbalu László Bénes sa zranil počas utorkového prípravného stretnutia.

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Pavel Hapal nebude môcť v dvojzápase kvalifikácie o postup na ME 2019 proti Islandu (5.10.) a Španielsku (10.10.) využiť služby Lászlóa Bénesa.

Stredopoliar Borussie Mönchengladbach sa zranil počas utorkového prípravného stretnutia s VVV Venlo, v ktorom nemecký bundesligista zvíťazil 5:1.

Bénes nastúpil v základnej zostave Borussie a na ihrisku patril k najlepším hráčom. V 64. minúte však pri súboji nešťastne zakopol pri dopade na ľavú nohu a z ihriska sa ozval bolestný výkrik. Bénesa museli z trávnika odviezť na aute. Ešte v utorok absolvoval prvé vyšetrenia, ktoré určili diagnózu.

„Mám zlomenú kosť v priehlavku. Je možné, že budem až tri mesiace mimo. V stredu ma budú operovať. Držte palce, nech to dobre dopadne,” prezradil pre web Slovenského futbalového zväzu (SFZ) autor jediného slovenského gólu v poslednom kvalifikačnom stretnutí proti Severnému Írsku (1:0).

 

Diskusia