Slavoj Trebišov – FC STK Fluminense Šamorín 1:0

12.11.2017, 21:29
Jakub Mihalik
Tibor Őry

V 16. kole šamorínsky tím nestačil na súperovej pôde na Slavoj Trebišov a podľahol mu v pomere 1:0.

Od úvodných minút bolo zrejmé, o čo sa v Trebišove hrá. Domáci hráči zvolili tvrdší štýl hry, ktorý našim hráčom nevyhovoval. Hralo sa poväčšine medzi šestnástkami, hoci viac náznakov mal šamorínsky tím. V 35. minúte šli z rohového kopu do vedenia domáci, keď po nešťastnom teči nášho obrancu už Rožník na loptu nedosiahol. V druhom polčase sme prebrali kontrolu a po vylúčení domáceho Lopeza da Silvu Juniora bola dominancia STK ešte výraznejšia. Ani záverečný tlak však gól už nepriniesol, preto sme v šesťbodovom zápase ťahali na Východe za kratší koniec. “ Od začiatku bolo cítiť dôležitosť troch bodov pre domáci tím, my sme sa s tým v prvom polčase nedokázali vyrovnať a dostali sme smolný gól. V druhom polčase sme sa snažili zmeniť taktiku, prišlo k dvom striedaniam, mali sme viac z hry. Vytvorili sme si štyri-päť čistých šancí, no opäť zlyhala koncovka. Chýba nám vo finálnej fáze kvalita, preto strácame body aj v zápasoch, v ktorých sme v medzihre lepší,” krátko popísal zápas hlavný tréner STK, Mika Lonnstrom.

V záverečnom zápase jesennej časti privíta STK Fluminense Šamorín v sobotu, 18. Novembra o 13:00 KFC Komárno.

Slavoj Trebišov – FC STK Fluminense Šamorín 1:0 (1:0)

Gól: 35. Lopez da Silva Junior

Žlté karty: Lopez da Silva Junior (po druhej žltej červená), Šuľák, Kolesár, Bellás – Breno, Nascimento

Rozhodoval: Dohál

Zostava STK: Rožník - Breno (55. Marić-Bjekić), Horváth, Pončák, Štrbák – Šmehyl (84. Vávra), Nascimento, Igor Juliao – Fernando Neto, Pančík, Leonel (55. Sabler)