futbal

Šamorínsky tím vo vyrovnanom zápase nezvládol koncovku

23.4.2018, 08:30
Jakub

V úvode zápasu mali hráči STK loptu väčšinou pod kontrolou, no hustý, pozorne brániaci obranný val domácich nepustil hráčov k ničomu. V 12. minúte sa k útoku odhodlali domáci a Hajdúch mal veľa práce, aby vyškriabal loptu na roh.

Hra sa od toho momentu vyrovnala aj čo do držania lopty. Pokus Fernanda po polhodine brankár domácich neudržal, k vyrazenej lopte sa však Sabler cez obrancu neprepracoval. V záverečnej štvrťhodine mali nebezpečnejšie náznaky domáci, žiadna z nich sa však gólovo neujala.

Na začiatku druhého polčasu Tatran zahrával rohový kop, v protiútoku šli Igor Juliao a Christian dvaja na dvoch obrancov, no druhému menovanému nevyšiel prvý dotyk a nádejná šanca gólom neskončila. V 49. minúte pekne zakombinovali Fernando a Šmehyl, no Fernandova strela mierila do stredu brány.

Nebezpečné výpady domácich nakoniec rezultovali v gól, keď po pravej strane unikol súper, loptu poslal do malého vápna, kde našiel spoluhráča a ten strelil víťazný gól zápasu. Šamorínsky tím tak prerušil bodovú sériu a podľahol Liptovskému Mikulášu v pomere 0:1 .

„Dnes to nebol náš deň. V náročnom zápase u súpera, proti tímu, ktorý veľmi potreboval víťazstvo, sme nedokázali uspieť. Je škoda, že sme nenatiahli sériu bez prehry, ale teraz sa už musíme sústrediť na zápas proti ďalšiemu tabuľkovému susedovi,“ komentoval po zápase Gustavo Leal.

Ďalší zápas čaká STK už v stredu, keď na domácej pôde privíta súpera z Pohronia. Zápas sa začne o 17:00.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – FC STK Fluminense Šamorín 1:0 (0:0)

Gól: 75. Andrić

Žlté karty: Šmehyl

Rozhodoval: Peter Vlčej

Zostava STK: Hajdúch – Ďurek (19. Bernardo), Pončák, Ágh, Fujak – Marić-Bjekić-Šmehyl, Igor Juliao – Christian (68. Pančík), Sabler (77. Matheus Pato) , Fernando Neto