Šamorínske víťazstvá na Zimných národných hrách

12.2.2020, 11:02
Slávka Gáborová
Facebook

Majkovi Bednárovi a Filipkovi Sedláčkovi a ich obetavým rodičom patrí veľké uznanie. Obaja Šamorínčania uspeli na Zimných národných hrách v piatich športoch, ktoré pripravila organizácia Špeciálne olympiády Slovensko.

Tie sa začali v nedeľu slávnostný ceremoniálom a pretekalo sa na troch miestach v pondelok. Medzinárodných hier sa zúčastnilo viac ako 160 športovcov s intelektuálnym znevýhodnením.

Na Štrbskom Plese sa súťažilo v behu na lyžiach, v behu na snežniciach a zjazdovom lyžovaní. Šamorínčan Filipko Sedláček (10 rokov) skončil v behu na lyžiach na treťom mieste. "Filipko bol šťastný a povedal, že medaila," prezradil jeho otec Rastislav.

84648413_10156830231487882_5133524566366224384_n

V Kežmarku sa odohrala súťaž v krasokorčuľovaní a v Spišskej Novej Vsi sa stretli rýchlokorčuliari a v Kežmarku sa odohrala súťaž v krasokorčuľovaní. Tej sa zúčastnil aj Majko Bednár, ktorý získal striebro. Majko má 20 rokov a krasokorčuľovaniu sa venuje už piaty rok. “Pani trénerku poslúcham, počúvam, čo mi hovorí, upozorňuje ma, aby som držal ruky správne a na záver sa poklonil. Najviac ma bavia serpentíny, ale aj citróniky dopredu," povedal Marek pre spis.korzar.sme.

84582711_3353462068003295_8537275484042428416_n

"Sme veľmi radi, že Zimné národné hry sa nám podarilo pripraviť v takomto rozsahu. Súťažilo sa v piatich športoch a hoci nám počasie skomplikovalo celý program, napokon sme všetko zvládli a naši športovci opäť ukázali veľké srdce a to, že chuť víťaziť máme všetci rovnakú," povedala v tlačovej správe Eva Gažová, národná riaditeľka Špeciálnych olympiád Slovensko.

Zimné národné hry boli zároveň kvalifikačným podujatím na Zimné svetové hry Špeciálnych olympiád 2021.