Šamorínske školy úspešné v bedmintone na krajskej úrovni

Šamorínske školy úspešné v bedmintone na krajskej úrovni

Do školských športových súťaží žiakov a žiačok základných a stredných škôl každoročne organizovaných Ministerstvami vnútra a školstva sa v tomto školskom roku v bedmintone prihlásili aj Šamorínske školy Základná škola Mateja Bela a Gymnázium M. R. Štefánika.

V krajskom kole bedmintonových súťaží chlapcov, ktoré sa uskutočnilo tento týždeň v Piešťanoch dosiahli obe Šamorínske školy výborné výsledky.

Školská športová súťaž žiakov základných škôl v bedmintone chlapcov:

Jednou zo 447 prihlásených základných škôl v tejto súťažnej kategórii bola Základná škola Mateja Bela, ktorú reprezentovali Jakub Kašša (9.A) a Erik Bošanský (7.A).

Po víťazstve v januárovom okresnom kole súťaže (kde zdolali základné školy z Dunajskej Stredy a Zlatých Klasov) postúpili do februárového krajského kola za účasti víťazov z ostatných okresov: základných škôl z Vinohradov nad Váhom, Senice, Trnavy a Piešťan.

V krajskom kole Šamorínske dvojčlenné družstvo porazilo družstvá z Vinohradov nad Váhom, Senice aj Trnavy a prehralo len najtesnejším rozdielom 1:2 s domácim Piešťanským družstvom.

Šamorínske družstvo obsadilo 2. miesto v krajskom kole (len tesne mu ušiel postup do aprílového celoslovenského kola) a celkovo škola obsadila v tejto kategórii 9. miesto.

unnamed

Školská športová súťaž žiakov stredných škôl v bedmintone chlapcov:

Jednou z 302 prihlásených stredných škôl v tejto súťažnej kategórii bolo Gymnázium M. R. Štefánika, ktoré reprezentovali Dominik Boris (Septima A) a Jakub Borgula (Kvarta A).

Po priamom postupe z okresnej úrovne (bez vyzývateľa z ostatných stredných škôl okresu) nastúpilo Šamorínske dvojčlenné družstvo v krajskom kole za účasti víťazov z ostatných okresov: stredných škôl zo Skalice, Galanty a Piešťan.

V krajskom kole Šamorínske družstvo porazilo všetky tri zvyšné zúčastnené družstvá maximálne suverénnym spôsobom (bez straty jediného setu):

Šamorín – Skalica  … 3:0 (štvorhra 2:0, dvojhry 2:0 a 2:0)

Šamorín – Galanta  … 3:0 (štvorhra 2:0, dvojhry 2:0 a 2:0)

Šamorín – Piešťany … 3:0 (štvorhra 2:0, dvojhry 2:0 a 2:0)

Šamorínske družstvo vyhralo krajské kolopostúpilo do celoslovenského kola na  stredoškolské majstrovstvá Slovenska v bedmintone, ktoré sa uskutočnia 10.4.-11.4. v Liptovskom Mikuláši za účasti 8 najlepších družstiev (víťazov jednotlivých krajov).

unnamed-1

Jakub Borgula a Dominik Boris s cenou pre víťazné družstvo krajského kola.

Všetci štyria študenti, ktorí úspešne reprezentovali Šamorínske školy v bedmintonových školských súťažiach sú odchovancami a aktívnymi členmi Bedmintonového klubu Šamorín, ktorý sa už niekoľko sezón venuje aj výchove mládeže v tomto krásnom športe.

V prípade záujmu o prihlásenie sa na bedmintonové tréningy je tak kedykoľvek možné urobiť cez kontakty uvedené na internetovej resp. facebookovej stránke klubu.

 

Diskusia