Šamorínčanky vzdorovali, krutej prehre sa však nevyhli

20.1.2018, 20:05
slovakbasket.sk

Bez nároku. Až takýto je veľký rozdiel medzi basketbalistkami Košíc a Šamorína. 63 bodov.

Naše dievčatá prehrali semifinále Slovenského pohára s GOOD ANGELS Košice 100:37.

Košice sa síce dnes chopili vedenia hneď v úvode zápasu, ale Šamorín v prvej štvrtine tvrdo vzdoroval. Až šnúrou šiestich bodov za sebou sa hráčkam GOOD ANGELS podarilo výraznejšie vzdialiť od svojho súpera, prvú štvrtinu vyhrali 18:13. Druhá perióda už priniesla iný obraz hry, osem bodov za sebou v priebehu necelých dvoch minút znamenal zisk dvojciferného vedenia v zápase pre úradujúceho majstra. Zverenkyne trénera Petra Jankoviča začali razom diktovať tempo duelu, za necelých sedem minút pustili súpera len k jednému košu z hry, sami pri tom zaznamenali 17 bodov. Tento priebeh sa podpísal aj na skóre prvého polčasu, Košice ho vyhrali 48:20.

Dominancia favorita pokračovala aj po prestávke, pred záverečnými desiatimi minútami viedli Košičanky už 77:26.

GOOD ANGELS Košice – ŠBK Šamorín 100:37 (18:13, 30:7, 29:6, 23:11)

Košice: Jurčenková 13, M. Páleníková 9, Petersová 7, Morrisová 6, Žirková 2 (Šarauskaitéová 24, Stehlíková 11, Bálintová 9, Sverrisdóttir 7, Deptová a A. Theiner po 6)

Šamorín: Marcová a Slezáriková po 8, Sujová 5, Hašková 4, R. Theiner 0 (Bachorová 6, J. Lelkes 4, Krajčovičová 2, Mészároová 0)

TH: 17/13 – 8/6, Fauly: 12 – 16, Trojky: 3 – 3, Rozhodovali: Matejčík, Kurpaš, Izák