Šamorínčania zvládli na výbornú regionálne derby s Komárnom

3.11.2019, 12:14
Slávka Gáborová
Tibor Őry

Druhé dôležité víťazstvo v rade. V regionálnom derby vyhrali šamorínski futbalisti na domácej pôde nad Komárnom.

Do vedenia nás už v piatej minúte poslal Péter Nagy. Komárno síce vyrovnalo, no v prvom polčase sme stihli skórovať ešte dvakrát. Vyrovnávajúci gól dal Martin Rymarenko a tretí gól pridal Jakub Čunta. Pekné šance sme si vypracovali aj v druhom polčase, no gól už nepadol. A to aj napriek tomu, že aj hostia z Komárna sa snažili čo-to zo zápasom urobiť.

Naši futbalisti tak nadviazali na vynikajúci výkon z minulého týždňa, keď zdolali Liptovský Mikuláš 3:0.  „V druhom spoločnom tréningovom mikrocykle sme plynulo nadviazali na prvý týždeň, ktorý sme zakončili výhrou. Neustále pracujeme na zlepšení herného systému, či už v obrane, alebo v útoku. Kladieme dôraz na to, aby medzi viacerými hráčmi prebiehala vedomá spolupráca,” povedal pred zápasom Ján Blaháč, hlavný tréner ŠTK.

Dnešný zápas sledovalo 570 divákov. V Pomlé sa bude hrať aj o týždeň, keď si naši futbalisti postavia voči Banskej Bystrici.