Šamorínčania prehrali už šiesty zápas za sebou

11.9.2017, 07:55
Jakub Mihálik
Tibor Őry

Šiesta prehra v rade, tentokrát na ihrisku Serede v pomere 2:1, predlžuje trápenie šamorínskeho tímu.

V prvej švrťhodine zápasu obe strany vyčkávali na súpera. Zahrozili až hostia, keď v 20. minúte po priamom kope z odrazenej lopty skúšal šťastie Igor Juliao.

Do vedenia však išli domáci, keď využili nedorozumenie medzi brankárom Rožníkom a jeho obranou. Na ťahu boli hráči ŠTK a vyrovnanie prišlo onedlho, keď sa po zákroku na Nascimenta pískala penalta. Šmehyl síce naprvýkrát brankára neprekonal, s dorážkou však už nemal problém.

Za stavu 1:1 predviedol skvelý zákrok Rožník, keď zo vzduchu stiahol hlavičku súpera.

V druhom polčase pridala Sereď na dôraze a častejšie sa dostávala k náznakom príležitostí. Po priamom kope z kraja sa hlavičkou presadil druhý raz v zápase Morong a Sereď šla do vedenia. Hoci sa hráči ŠTK snažili vyrovnať, vyloženú príležitosť si nevypracovali a zaknihovali ďalšiu prehru.

„Taktické pokyny sme vydržali dodržiavať len dvadsať minút, potom sme hru príliš otvorili, za čo prišiel gólový trest. Pre psychiku hráčov bolo dobré, že sme pomerne rýchlo vyrovnali. V druhom polčase nás súper predčil v hre jeden na jedného, navyše prišla ďalšia nepozornosť pri štandartnej situácii, takže naše trápenie pokračuje aj naďalej,“ zhrnul po zápase Mika Lonnstrom.

ŠTK Šamorín tak ostáva na dne tabuľky druhej ligy. Najbližšie hrá v stredu pohárový zápas na ihrisku Borčíc, už v piatok privíta Lokomotívu Košice.