stk

Šamorínčania opäť prehrali

4.8.2019, 09:30
Jakub Mihálik, FC ŠTK 1914 Šamorín

Zlepšený výkon, prvý gól v sezóne, ale aj zlyhanie v záverečnej desaťminútovke znamenajú pre šamorínsky tím tretiu prehru v rade.

Úvodné slovo zápasu si vzal Pidruchnyi, ktorý z 25 metrov štipľavou strelou preveril domáceho brankára. V deviatej minúte však mali veľkú šancu Dubničania, keď strela z vnútra šestnástky lízala brvno.

V 17. minúte sa k exekúcii priameho kopu postavil Rymarenko a nechytateľne otvoril skóre. Vedenie Šamorínčanom nevydržalo dlho, keď po závare v šestnástke domáci nadvakrát vyrovnali. V 30. minúte sa po peknom centri Šimčáka hlavou takmer presadil Rymarenko, no domáci brankár predviedol dôležitý reflexívny zákrok. V druhom polčase mal obrovskú šancu Pončák, ktorý rovnako hlavou usmerňoval strielanú prihrávku, no proti bol opäť domáci brankár.

Posledná štvrťhodina však bola výhradne v réžii domácich. Územnú prevahu využili v gól v 82. minúte. O šesť minút neskôr už bolo 4:1. Napriek zlepšenému výkonu tak ŠTK opäť neuspel a prehral v pomere 4:1.

“Zápas sa pre nás začal vyvíjať pozitívne, dali sme pekný gól z priameho kopu, no potom prišla zbytočná štandardná situácia, kde sme nepokryli hráča, ktorý sa dostal aj k dorážke a vyrovnal. Do 80. minúty hráči plnili taktické pokyny, či v útoku, ale aj v obrane. Potom sme sa však zbytočne nechali zatlačiť hlboko do obrany, dovolili sme súperovi centrované lopty z krídelných priestorov, kde je ťažko dlhodobo neurobiť chybu. Prišiel vedúci gól, ktorý chlapcov psychicky zložil. Dva ďalšie brejkové góly vyplynuli z vabanku. Neviem si vysvetliť desaťminútový výpadok, keď sme 80 minút boli viac ako vyrovnaným súperom domácim. Je to škoda, lebo skóre napovedá, že to bol jednoznačný zápas, hoci tomu tak vôbec nebolo. Bohužiaľ, musíme opäť konštatovať, že sme si ho prehrali sami nedostačným dôrazom v záverečných minútach,” komentoval po zápase hlavný tréner ŠTK, Branislav Sokoli.

V najbližšom ligovom zápase privítame v MOL Aréne súpera z Petržalky, v ktorom budeme chcieť uspieť, veríme, že pred slušnou kulisou. “Od pondelka nás opäť čaká tvrdá práca, musíme sa sústrediť v prvom rade na seba. Potrebujeme zapracovať na psychike, pretože, ak budeme hrať so strachom, neuspejeme proti žiadnemu súperovi. Pokračujeme ďalej a opäť urobíme všetko preto, aby sme uspeli," dodal kouč.

Zápas 4. kola sa odohrá v nedeľu, 11.8. o 10:30.

FK Dubnica – ŠTK Šamorín 4:1 (1:1)

Góly: 23. Vaculík, 82. Václav, 85. Dávidík, 88. Levai - 17. Rymarenko

Žlté karty: Janco, Nosický – Pančík, Malý, Rymarenko

Rozhodoval: Bálint Kiss

Diváci: 620

Zostava ŠTK: Slančík – Magyar (85. Németh), Pončák, Malý, Šimčák – P. Nagy, Mezovský, L. Nagy (63. Leginus) – Pidruchnyi (80. Méry), Rymarenko, Pančík