Šamorínčania medzi ocenenými Slovenskou Bluesovou Spoločnosťou za rok 2016!

Šamorínčania medzi ocenenými Slovenskou Bluesovou Spoločnosťou za rok 2016!

Na festivale Blues Slovakia, ktorý sa tento rok konal v Šamoríne, Slovenská Bluesová Spoločnosť udelila svoje ceny za rok 2016.

Uskutočnil sa ďalší ročník putovného festivalu Blues Slovakia. História festivalu siaha až do roku 1993, kedy sa prvý ročník konal v Trnave a do tohto mesta sa vracal aj ďalších 11 ročníkov. Od tých dôb sa festival stal putovným a navštívil ďalších 12 slovenských miest, naposledy bol v Prešove. Tento rok zavítal festival Blues Slovakia 2016 do šamorínskeho klubu Šup Šup, kde účinkovalo množstvo slovenských bluesmanov a kapiel: PP Blues Band, Turtev Brother´s, The Joint Venture a Kamil Paulovčin, Pišta Lengyel, Martin Výboch, Martin Ferenčík, Miroslav Suchoň, Tomáš Hudák, Peter Šaranský a Šany Rigo.

ceny-sbs-2016-bluesman-roka

V rámci festivalu Slovenská bluesová spoločnosť udeľovala v Šamoríne aj ocenenia za rok 2016. Cenu „Bluesman roka“ získalo duo Boboš Procházka & Marek Wolf.

bobos

Objavom roka“ sa stal záhorácky Slovak Blues Project a cenu „Počin roka“ si odniesol šamorínsky Music Klub Šup Šup za dlhoročné organizovanie bluesových koncertov domácich a zahraničných kapiel a umelcov.

supsupsanyi

zdroj: http://www.bluesmusic.sk/konal-sa-festival-blues-slovakia-2016/ 

Fotogaléria z festivalu Blues Slovakia 2016 tu. Foto: Zorka Lišková

 

Diskusia