Šamorín zdolal Veľký Meder rozdielom triedy

1.5.2016, 08:04
Jakub Csutora
Tibor Őry

Futbalisti Šamorína sa znova posunuli o krôčik bližšie k postupu, keď v 26. kole tretej ligy doma porazili tabuľkového suseda MŠK Thermál Veľký Meder!

Vedenia sa ujal Šamorín už v 5. minúte zápasu, keď gól strelil odchovanec klubu Csaba Horváth.

Po rohu lopta prepadla na zadnú tyč, kde číhal Pončák, ktorý pohotovo vystrelil, loptu však ešte stihol stečovať Csaba a z 5-tich metrov brankár hostí nemal šancu zakročiť  - 1:0.

O pár minút na to zeleno-biely reagovali Tamásom Bírom, ktorý si dokázal zbehnúť do stredu šestnástky, no pozorný Hajdúch vybehol a nekompromisne vyboxoval loptu.

Celý prvý polčas bol v réžii ŠTK, do šancí sa postupne dostávali Kuba, Špánik či Levi, avšak tieto šance neboli dosť výrazné, aby skončili gólom.

Tesne pred koncom polčasu sa do čistej šance po prieniku Leonela dostal Mezovský, no z päťky len prekopol vysoko nad a tak prvý polčas skončil jedno gólovým rozdielom.

V druhej polovici zápasu ŠTK znova diktovalo tempo hry, už po 7. minútach sa presadil Juraj Kuba. Vo veľkom vápne sa k nemu dostala lopta, ktorú si prebral, následne si zasekol hráča a poslal ju po výške k vzdialenejšej tyči - 2:0. Hra pokračovala, Šamorín mal prevahu, poctivo bránil a súpera nepúšťal do žiadnych šancí.

Nasledoval podobný scénar ako v prvom polčase, do sľubných šancí sa dostali Csaba Horváth, Levi, Mezovský či Čemba, no ani jeden nepremenil. Za zmienku stojí ešte tvrdá strela z priameho kopu od Zoltána Ágha.

Jose Lucas vystriedal Kubu a za čas strávený na ihrisku spálil viacero gólových príležitostí. Najprv išiel sám na bránu, neskôr premárnil správny moment na prihrávku.

To však Šamorín v konečnom dôsledku vôbec mrzieť nemuselo, lebo striedajúci Ozogány v 88. min vysunul hlavou výborne hrajúceho Mezovského, ktorý sa ocitol zoči-voči brankárovi a poľahky zakončil popri ňom - 3:0.

Táto akcia uzavrela lokálne derby, v ktorom Šamorín potvrdil svoju kvalitu a ašpirácie na postup do druhej ligy.

Mike Keeney, kouč ŠTK: ,,Odviedli sme skvelú prácu, v zápase sme mali množstvo šancí na skórovanie a som rád, že sme ich tentokrát dokázali aj premeniť. Csaba dal gól z toho čo sme cvičili cez týždeň, takisto bolo skvelé vidieť hrať Kubu, ktorý dnes podal kvalitný výkon a dostával sa do veľa šancí a jednu dokázal premeniť. Na konci skóroval Mezovský, ktorý spečatil už tak dobrý výkon tímu. Takisto ma potešilo aj to ako sme bránili, súpera sme nepustili do žiadnej vyloženej šance. Do zápasu sme vstupovali s veľkým odhodlaním a nakoniec sme dosiahli zaslúžený výsledok."