stk futbal

Rozprávkový obrat!

28.9.2020, 08:24
stksamorin.sk

Paráda, vyšlo to! V 10. kole II. ligy futbalisti ŠTK Šamorín vyhrali v Petržalke 2:1!

Pri rozcvičke sa zranil Ľubo Mezovský, do základnej zostavy sa na poslednú chvíľku dostal Juraj Pančík. Prvýkrát za naše mužstvo nastúpil Sebastian Nebyla, ktorý v lete prišiel z West Hamu do Dunajskej Stredy.

Naši začali aktívne, snažili sa o kombinačnú, rýchlu hru. Hra sa postupne vyrovnala, prvú strelu na bránu vyslali domáci, no Freďo Valach bol na mieste. Po polhodinke hry sa pekne uvoľnil Jakub Švec, ale vystrelil slabo. Potom sa blysol krásnym zákrokom náš gólman. Tesne pred prestávkou mal obrovskú šancu Jakub Švec, ktorého vychytal domáci brankár, odrazenú loptu poslal do brvna Aldo Baez.

Aj po zmene strán sme pokračovali v aktivite, domáca obrana musela byť v strehu. Na druhej strane hlavičku Jedináka chytil Freďo Valach. V 57. minúte musel byť zápas prerušený, keďže na ihrisko zbehol pes... Boli sme lepším tímom, po hodine hry sme asi mali kopať penaltu, rukou si zahral jeden z domácich hráčov. V 66. minúte sa domáci zásluhou Viciana ujali vedenia. Naša reakcia? Ako rozprávky! Onedlho Vlado Fujak spätnou prihrávkou našiel Jakuba Čuntu, ktorý zblízka nezaváhal. V 70. minúte sme sa ujali vedenia. Skvelý center Ďura Pančíka poslal hlavou do siete Martin Rymarenko. Na začiatku poslednej štvrťhodinky náš gólman skvelo vyrazil streli Viciana z priameho kopu. V závere sa ešte na ihrisku zaiskrilo, no Šamorínčania umnou hrou dotiahli duel do víťazného konca.

Ján Blaháč, tréner ŠTK: ,,Sme šťastní. Prelomili sme streleckú smolu. Šance sme mali aj v predchádzajúcich dueloch, ale viackrát sme doplatili na neefektivitu. Dnes to vyšlo, chvála Bohu za takúto výhru. Takto by sme sa mali vždy prezentovať. Srdce, nasadenie, aktivita, jazdili sme hore, dole. Tešíme sa a potom sa pustíme do práce, chceme uspieť aj o týždeň. Obrat v zápase? Krásne sme reagovali! Po inkasovanom góle sme nemali hlavy dole, ale dali smi ich hore a za päť minút sme to otočili a dotiahli duel do víťazného konca. Vynikajúco!“

Jakub Čunta: ,,Hneď ako som nastúpil, sme dostali gól. Vedeli sme, že do konca je ešte veľa a môžeme to otočiť. Vlado Fujak ma našiel krásnou spätnou prihrávkou a potom sa Rymy zavesil do vzduchu a videli sme. Je to sladké víťazstvo. Konečne sme dali góly a máme tri cenné body.“