štvrtok, 28. mar. 2024
Prehra v Skalici

20.8.2017, 11:26
Jakub Mihalik

ŠTK Šamorín podľahol vo štvrtom kole druhej ligy na pôde MFK Skalica po výsledku 2:0.

Šamorín nastúpil v Skalici v pozmenenom rozostavení , keď tréneri vyskúšali hru na troch stopérov, v snahe eliminovať zbrane lídra súťaže zo Skalice.

Domáci prvýkrát pohrozili v deviate minute, zo svojej klasicky silnej, štandardnej situácie. Hlavička po rohu však skončila nad brvnom Hajdúchovej brány. Na rozmočenom trávniku si ani jeden tím nedokázal v úvodnej polhodine vypracovať ďalšiu výraznejšiu šancu. Loptu držali častejšie domáci, no pozorná šamorínska obrana zachytávala ich snahu. ŠTK sa spoliehal na rýchle protiútoky, z ktorých v prvom polčase viackrát zahrozil.

Úvod druhého polčasu šamorínskemu tímu nevyšiel. V 49. minúte napriahol Haša a na rozmočenom trávniku lopta skočila až do siete. O dve minúty chcel vyrovnať Pančík, no jeho strela z uhlu neprepálila domáceho brankára. V 59. minúte rozhodca odpískal pokutový kop a Skalica išla do dvojgólového vedenia. V závere sa ŠTK snažil s výsledkom niečo urobiť, no domáci si postrážili vedenie a zápas doviedli do víťazného konca.

“V prvom polčase nám pomerne vychádzala zvolená taktika, no nezachytili sme vstup do druhej časti. Rozhodli detaily, ktoré Skaličania dokázali využiť. Je to tím plný skúsených hráčov, čo v zápase potvrdili. Súper mal viac príležitostí, dokázal ich využiť, preto zaslúžene vyhral. My sme po troch prehrách v nepríjemnej situácii, musíme sa z nej dostať vlastnou prácou,” okomentoval zápas hlavný tréner ŠTK, Mika Lonnstrom.

Najbližší zápas odohrá ŠTK v sobotu, 26. augusta o 17:00 na domácej pôde proti rezervnému tímu Podbrezovej.