Začala sa príprava odberových miest, prinášame ďalšie dôležité informácie

Začala sa príprava odberových miest, prinášame ďalšie dôležité informácie

Dnes, krátko po 15.00 hod. príslušníci ozbrojených síl zahájili prípravu odberových miest na celoplošné testovanie obyvateľov, ktorý sa uskutoční 31. októbra a 1. novembra 2020. V Šamoríne bude k dispozícii 9 odberových miest, ich umiestnenie a zoznam ulíc, ktoré pod jednotlivé odberové miesta spadajú, nájdete v našom článku – tu.

Odberové miesta budú otvorené v čase od 7.00 do 22.00 hod., avšak odbery v čase od 12.00 do 13.00 hod. a od 17.00 do 17.30 hod. sa nerealizujú.

Chceli by sme upriamiť Vašu pozornosť, že časový a abecedný rozpis testovania vydaný Ministerstvom obrany SR, ktorý bol zverejnený aj na našej webovej stránke, je len odporúčaním. V prípade, že odberové miesto, na ktoré sa dostavíte, je preplnené, môžete sa presunúť na iné. O aktuálnej situácii na jednotlivých odberových miestach v priebehu testovania sa môžete informovať aj na facebookovskej stránka Mesto Šamorín – Somorja Város, kde počas nasledujúcich dní aj naši obyvatelia budú môcť publikovať fotografie.

Čítaj ďalej »

Čriepky z histórie mesta: O čom rozprávajú staré cintoríny, 1. časť

Čriepky z histórie mesta: O čom rozprávajú staré cintoríny, 1. časť

Po tieto dni čoraz častejšie spomíname na svojich blízkych, ktorí už nie sú medzi nami. S blížiacimi sa Dušičkami sa nás zmocňuje clivá nostalgia a november v duši. Prichádzame k hrobom, aby sme im zapálili sviečku a kyticou či vencom sa symbolicky poďakovali za všetko, čo pre nás vykonali a takto si uctili ich pamiatku.

Tento rok sú Dušičky iné ako predchádzajúce roky. Brány väčšiny cintorínov sa zavreli a my bezmocne prijímame obmedzenia, ktoré nás zasiahli na najcitlivejšom mieste. Na cintoríne, kde odpočívajú naši blízki, nebudeme môcť na Dušičky zapáliť sviečku. Poďme preto spomínať…

Čítaj ďalej »

V sobotu bude parkovanie bezplatné, mestskú políciu volajte len v najnutnejších prípadoch

V sobotu bude parkovanie bezplatné, mestskú políciu volajte len v najnutnejších prípadoch

Vzhľadom na to, že cez víkend sa aj v našom meste uskutoční testovanie obyvateľstva na COVID-19, bude v sobotu, 31. októbra 2020 parkovanie na celom území mesta Šamorín bezplatné, oznámil dnes primátor Csaba Orosz.

Keďže do zabezpečenia personálneho zázemia testovania sa zapoja aj mestskí policajti, žiadame vás, aby ste stálu službu Mestskej polície Šamorín volali len v najnutnejších prípadoch, pokiaľ je ohrozený ľudský život alebo majetok. V súrnych prípadoch budú mestskí policajti samozrejme k dispozícii. Za pochopenie ďakujeme.

Čítaj ďalej »

Parkovanie na žel. zastávke v Kvetoslavove bude pohodlnejšie

Parkovanie na žel. zastávke v Kvetoslavove bude pohodlnejšie

Dobrá správa aj pre občanov zo Šamorína, ktorí parkujú na žel. zastávke v Kvetoslavove. Ako uvádza na svojej facebookovej stránke obec Kvetoslavov spevnená plocha na zaparkovanie vozidiel bude dokončená v najbližších dňoch. Spolu so zhotoviteľom preto obec žiada všetkých vodičov, aby na nej ešte svoje autá neparkovali. Toto totiž, prirodzene, nie je finálny stav.

Čítaj ďalej »

Máš chuť na výbornú pizzu? Lombadi pizza Ti ju dodá aj o polnoci

Máš chuť na výbornú pizzu? Lombadi pizza Ti ju dodá aj o polnoci

Dostal si chuť na niečo dobré, ale všetky obchody sú už zavreté? Tak neváhaj a zavolaj na 0917 939 939 a pochutnaj si na čerstvo upečenej pizzi. Najdlhšie otvorený podnik v Šamoríne Ti  obľúbenú pizzu doručí v piatok a v sobou až do druhej hodiny ráno, v nedeľu do polnoci.

Známa šamorínska pizzeria Lombardi pizza na Hlavnej 62 ponúka nielen všetkým večerným jedákom chrumkavú pizzu počas celého týždňa. Máme výborný recept a vždy čerstvé a kvalitné suroviny, ktoré sú iba od spoľahlivých dodávateľov. Kvalitou chceme začať a držať sa jej, preto u nás nájdete iba pravú mozzarellu, taliansku salámu.

Nezabudnite na našu akciu 3+1. Objednajte si 3 pizze a ďalšiu máš ZADARMO!

V ponuke nájdeš 14 overených pízz. Nechýba Diavola, Quattro Formaggi, ale i Prosciutto crudo a Margherita. Ak by sa Ti náhodou málilo, svoju pizzu si môžeš jednoducho vyskladať, takže je to na Tebe…

Čítaj ďalej »