basket1

Po fantastickom výkone žije nádej Šamorínčaniek na bronz

15.4.2017, 19:19
Slávka Gáborová

Šamorínske basketbalistky podali dnes podvečer fantastický výkon a vynútili si tretí zápas extraligovej série o bronzovú priečku.

Stav série je tak 1:1. Rozhodujúci duel sa hrá v Ružomberku.

Úvod zápasu bol pekný. Naše dievčatá prišli na palubovku s našimi basketbalovými nádejami. Športová hala nebola úplne zaplnená, zrejme aj kvôli sviatkom. Medzi divákmi však bol aj jeden z najväčších šamorínskych fanúšikov Imi Fehér aj so svojím bubnom.

Zaujímavosťou zápasu bolo aj to, že tréner súperiek Roman Juraj Suja kvôli trestu sedel v hľadisku a hru svojho tímu dirigoval prostredníctvom telefónu a rôznymi gestami.

Prvá štvrtina zápasu pritom z našej strany neveštila nič dobré a prehrali sme ju. Druhá štvrtina však priniesla našu zvýšenú bojovnosť. Po sérii krásnych košov sme sa ujali vedenia 45:40.

Na začiatku tretej štvrtinky sa Ružomberčanky pokúsili o zvrat zápasu, naše dievčatá však túto snahu odrazili a vedenie nespustili zo svojich rúk. Celý zápas sme nakoniec vyhrali o desať bodov 89:79.

Najviac bodov za náš tím dali Timea Sujová 26, Romana Vyňuchalová 18 a Gabriela Nagyová 15.

Zápas ma dramatický a vzrušujúci náboj a dobrú kulisu.