Skromná SVADBA v lockdowne: Z Dominiky Starej je už vydatá pani!

Skromná SVADBA v lockdowne: Z Dominiky Starej je už vydatá pani!

Povedali si svoje áno! Šamorínčanka a SuperStaristka Dominika Stará (27) je už vydatou pani. Svoje áno povedala včera snúbencovi Michalovi. A hoci kvôli opatreniam vlády a prísnemu lockdownu išlo o malú a skromnú svadbu, na šťastí čerstvých novomanželov to neubralo!

Už začiatkom roka 2020 nám Dominika Stará prezradila, že sa s partnerom chcú brať. No k oficiálnym zásnubám prišlo až v júli. Pandémia, neustále meniace sa pravidlá našej vlády a lockdown však úplne zmenili blondínkine pôvodné plány o veľkom dni. Speváčka mala totiž vysnívanú svadbu na jar. No nakoniec termín prehodili na január.

Čítaj ďalej »

Čriepky z histórie mesta: Ochotnícke divadlá a filmári v Šamoríne 4. časť

Čriepky z histórie mesta: Ochotnícke divadlá a filmári v Šamoríne 4. časť

Pokračujeme sériou článkov, ktoré venujeme začiatkom a fungovaniu ochotníckych divadelných spolkov v Šamoríne. Starí Šamorínčania môžu len nostalgicky spomínať na príležitosť „vidieť a byť videní“ na doskách, ktoré mali stvárňovať svet. Tak trochu sa natíska paralela so šamorínskou židovskou náboženskou obcou, ktorá vznikla takmer v tom istom čase ako prvé divadelné spolky v meste a, paradoxne, v tom istom čase, po sto rokoch existencie, sa navždy vytratila zo scény.

Inou kapitolou budú filmári. Akoby mali v Šamoríne vyplniť biele miesto po zaniknutých divadelných súboroch. Od polovice 60. rokov sa s nimi doslova roztrhlo vrece a niektoré šamorínske lokality sa stali vyhľadávaným miestom na nakrúcanie filmov. Niektorí režiséri sa sem dokonca opakovane vracali. Bolo úžasné objaviť, koľko zaujímavých filmov sa v Šamoríne a okolí natáčalo. Je tu však opodstatnená obava, že výpočet zďaleka nebude úplný. Ambíciou týchto článkov je získať informácie aj od vás, pamätníkov, aby sme mohli poskladať celú mozaiku a biele miesta doplniť. Budeme vďační za akékoľvek postrehy a informácie.

Čítaj ďalej »

Okres Dunajská Streda patrí zatiaľ k tým horším

Okres Dunajská Streda patrí zatiaľ k tým horším

Tento víkend sa aj v Šamoríne uskutoční testovanie v rámci celoslovenské skríningu, ktorý sa realizuje od 18. januára a skončí sa 26. januára. Po celoplošnom skríningu by sa Slovensko malo rozdeliť podľa výsledkov na 37 horších a 36 lepších okresov – v horších sa bude plošný skríning opakovať a v období medzi 3. a 7. februárom bude potrebné sa opäť preukázať negatívnym testom. „Tie okresy, ktoré na tom budú lepšie, sa od 3. februára vrátia akoby do stavu, ktorý je v súčasnosti,“ dodal.

Okres Dunajská Streda patrí po štyroch dňoch testovania k okresom s horším výsledkom. Presnejšie dáta budú známe po víkende, kedy plánujú hromadné testovanie mnohé obce a mestá.

Väčšina okresov s horšími výsledkami leží na západe Slovenska. Zaujímavosťou je okres Senec, ktorý patrí k okresom s lepšími výsledkami, ale všetky okresy okolo neho k tým horším.

Mapy po kliknutí na čítaj ďalej.

Čítaj ďalej »

Lombardi Pizza: Vychutnajte si prvý špeciál tohto roka

Lombardi Pizza: Vychutnajte si prvý špeciál tohto roka

Šamorínska pizzeria Lombardi  Vás pozýva ochutnať svoju prvú tohtoročnú špeciálnu januárovú pizzu.

Špeciál na január: 550 g (buffalo mozzarella, plátky údenej krkovičky, capari a po upečení daná kápia naložená v olivovom oleji, pomodoro.).  Cena je 9 €.

Lombardi Pizza je v meste cez víkend najdlhšie otvorený podnik, kde sa môžete najesť. Tak neváhajte a zavolajte na 0917 939 939 a pochutnajte si na čerstvo upečenej pizzi. Najdlhšie otvorený podnik v Šamoríne Vám  obľúbenú pizzu doručí v piatok a v sobou až do druhej hodiny ráno, v nedeľu do polnoci.

Nezabudnite na našu akciu 3+1. Objednajte si 3 pizze a ďalšiu máš ZADARMO!

Čítaj ďalej »

Od 27. januára sa otvoria knižnice, možná bude aj športová príprava

Od 27. januára sa otvoria knižnice, možná bude aj športová príprava

Od 27. januára sa za dodržania protiepidemických opatrení otvárajú knižnice. Umožňujú sa športové podujatia nevyhnutné pre športovú prípravu a kvalifikáciu určených športovcov. Musia sa však konať bez obecenstva a všetci účastníci musia mať negatívny RT-PCR alebo antigénový test nie starší ako sedem dní. TASR o tom informovala hovorkyňa Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR Daša Račková v súvislosti s novou vyhláškou úradu účinnou od 27. januára.

Čítaj ďalej »