13.8.2018, 09:55
Jakub Mihálik
Tibor Őry

Po nevýraznom výkone šamorínsky tím podľahol v nedeľu na pôde druholigového nováčika FC Petržalka trojgólovým rozdielom.

Úvodné slovo zápasu patrilo domácim, ktorí z rohového kopu takmer hlavou otvorili skóre, no Hajdúchov reflex bol proti. V 13. minúte po vysunutí Johna sa na bránu rútil osamotený Euller, jeho strela však nebola dostatočne razantná. O pár sekúnd na to sa v podobnej situácii ocitol Matheus Pato, ktorý pochodil rovnako. V 20. minúte si pekne loptu pustil Hruška, našiel Sablera, ten však pokračoval v trende nedôraznosti. Preto prišiel trest na opačnej strane. Vician napriahol spoza šestnástky, mierne tečovaná lopta zapadla k žrdi brány Hajdúcha.

Do druhého polčasu nastúpili opäť lepšie domáci, dvakrát zo strany centrovali do šestnástky a dvoma hlavičkami Petržalčania stanovili skóre na 3:0.

„Pokračujeme v podobnom trende, keď vo vyložených príležitostiach nám chýba dôraz. Predviedli sme výkon pod úrovňou toho, čo sme predvádzali doteraz. Musíme opraviť to, čo nefungovalo a vrátiť sa na víťaznú vlnu,“ komentoval po zápase Gustavo Leal.

V sobotu budeme mať príležitosť na víťazstvo v domácom zápase proti Dubnici.

FC Petržalka – STK Fluminense Šamorín 3:0 (1:0)

Góly: 27. Vician, 53. Gašparovič, 65. Prekop

Žlté karty: Nemec, Kavoň, Prekop, Lády – Pončák, Čunta

Rozhodoval: Richard Sedlár

Zostava STK: Hajdúch – John, Pončák, Štrbák, Čunta (56. Šmehyl) – Mezovský, Guilherme (56. Fujak), Matheus Pato – Euller (81. Almaský), Sabler, Hruška