Pekné víťazstvo Šamorínu nad Dubnicou

20.8.2018, 14:17
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V piatom kole druholigovej súťaže sa šamorínsky tím naladil na víťaznú vlnu po tom, čo porazil nováčika z Dubnice 3:1.

Začiatok sobotňajšieho duelu veľa futbalového vzruchu nepriniesol, keď oba celky vyčkávali, čo súper ukáže. Nebezpečnejší boli domáci, no do polčasu sa im gól streliť nepodarilo.

Gólové hody začali až v druhom polčase a v hlavnej úlohe vystupoval domáci Matheus Pato. V 58. minúte prešprintoval obranu domácich a otvoril skóre. Domácim zatápal najmä Rajmund Mikuš, ktorý krátko po prvom góle vybojoval pre hostí penaltu, po ktorej sa stav vyrovnal. Misky váh na šamorínsku stranu opäť naklonil Matheus Pato v 74. minúte, keď opäť unikol dubnickej obrane. Do tretice mal prsty v góle v 79. minúte, keď pred prázdnu bránu naservíroval loptu Romanovi Sablerovi. Strelec tretieho gólu duel nedohral, keď sa krátko po góle zranil, no STK aj v desiatich mužoch udržal výsledok a zvíťazil v pomere 3:1.

„Po predošlom zápase sme chceli od hráčov, aby ukázali nasadenie a to sme naozaj videli, veď v posledných desiatich minútach sme hrali o jedného menej a súperovi sme nedovolili vystreliť na nášho brankára. Víťazstvo je vydreté, ale zaslúžené a veľmi dôležité do ďalšieho priebehu ligy,“ komentovla po zápase Gustaov Leal.

STK v ďalšom kole potiahne šnúru proti nováčikom, keď sa v sobotu predstaví na pôde MFK Dukla Banská Bystrica o 16:30.

STK Fluminense Šamorín – FK Dubnica nad Váhom 3:1 (0:0)

Góly: 58. a 74. Matheus Pato – 79. Roman Sabler – 65. Miladin Vujošević (11 m)

Žlté karty: Jakúbek, Švec

Rozhodoval: Július Straka

Zostava STK: Hajdúch – John, Pončák (37. Jánošík), Štrbák, Fujak (62. Čunta) – Mezovský, Guilherme (46. Euller), Šmehyl – Hruška, Sabler, Matheus Pato