Fotky našej čitateľky: Jeseň je nádherné obdobie na prechádzky

Fotky našej čitateľky: Jeseň je nádherné obdobie na prechádzky

Aj keď sú dni počas jesene kratšie, ešte to neznamená, že si človek nedokáže nájsť priestor pre vychutnanie čarov tohto obdobia. Naša čitateľka Monika nám poslala pár fotiek z jej krátkej prechádzky v Čilistove.

Vyrazte si aj vy na prechádzku prírodou, ktorá vás v tomto období oslní súhrou farieb. Načerpáte nové sily a energiu do ďalších dní. Oddýchnete si nielen po fyzickej, ale aj po psychickej stránke.

Fotky vám ponúkame v našej galérii po kliknutí na čítaj ďalej.

Čítaj ďalej »

Basketbalistky dnes nastúpia proti silnému súperovi

Basketbalistky dnes nastúpia proti silnému súperovi

Aj keď platia prísne protiepidemiologické opatrenia, najvyššia basketbalová liga žien má výnimku. Na jej základe sa dnes naše basketbalistky postavia proti súperkám z Piešťan. Dúfajme, že im povzbudzovanie od fanúšikov nebude chýbať a na konci zápasu sa budú radovať z víťazstva. V aktuálnej tabuľke patrí dievčatám 4. miesto, Piešťanské Čajky sú tesne pred nami.

Extraligový zápas medzi družstvami ŠBK Šamorín – Piešťanské Čajky sa bude hrať dnes o 18:00 hod. v Športcentre Samaria.

Čítaj ďalej »

Čriepky z histórie mesta: Zločiny a ich obete v 20. storočí, 16. časť

Čriepky z histórie mesta: Zločiny a ich obete v 20. storočí, 16. časť

Je bizarné, ako sa nezmyselnými mocenskými nariadeniami môže dostať jednotlivec na čiernu listinu bez toho, aby sa akýmkoľvek spôsobom spreneveril zákonom a poriadku. Reč bude o udalostiach od konca 30. až do konca 40. rokov minulého storočia, ktoré podávajú smutné svedectvo o sile mocných a o tom, ako sa z hodiny na hodinu posunul život jednotlivca i celých rodín na okraj spoločnosti. Otázka znie: môže byť nevinný človek potrestaný iba preto, že sa ocitol v nesprávnom čase na nesprávnom mieste? Žiaľ, história nám poskytuje smutné svedectvo, keď sa kolektívne trestalo celé spoločenstvo. Paradoxne sa v jednotlivých obdobiach menili len aktéri a obete.

Čítaj ďalej »

Odberné miesta v okolitých obciach

Odberné miesta v okolitých obciach

Prinášame vám zoznam odberných miest v okolitých obciach:

Hamuliakovo:

Odberné miesto č. 1 – priestor pred obecným úradom

Odberné miesto č. 2 – futbalové ihrisko

Žiadame obyvateľov bez trvalého pobytu s pobytom v okolitých obciach / mestách (Šamorín, Bratislava apod.), aby sa podľa možností zúčastnili testovania v miestach trvalého pobytu a neblokovali kapacitu odberných miest pre občanov, Hamuliakova, nakoľko v obci Hamuliakovo bude s vysokou pravdepodobnosťou kapacita testovania vysoko vyťažená.

Kvetoslavov:

Odberné miesto bude zriadené vo voľnom priestranstve na spojnici ulíc Kvetná a Pekná (stred obce). V prípade nepriaznivého počasia je pripravený stan.

Hviezdoslavov:

OM č. 1 sa bude nachádzať v Kultúrnom dome Hviezdoslavov (resp. pred ním) a OM č. 2 sa bude nachádzať v Parku P. O. Hviezdoslava (resp. v ľavoboku Obecného úradu Hviezdoslavov). Testovanie prebehne tzv. „okienkovou“ formou, pričom testovaní sa budú nachádzať (i čakať na výsledky) v exteriéri (v záujme zachovania najvyšších protiepidemiologických štandardov a odporúčaní) a odberový personál sa bude nachádzať v interiéri oboch budov.

Čítaj ďalej »

V Šamoríne bude deväť testovacích okrskov, testovať sa bude podľa abecedy

V Šamoríne bude deväť testovacích okrskov, testovať sa bude podľa abecedy

Koncom tohto týždňa, 31. októbra a 1. novembra 2020, sa uskutoční prvé kolo celoplošného testovania obyvateľstva na COVID-19.

Na území mesta Šamorín je vyhradených 9 miest konania celoplošného testovania na COVID-19. Vedenie mesta odporúča občanom, aby sa dostavili na vyhradené testovacie miesta podľa nasledovného delenia:

Odberné miesta (fotky v galérii pod článkom) a priradené ulice po kliknutí na čítaj ďalej.

Čítaj ďalej »

Objednali ste sa na antigénové testy u súkromníka? Takýto test vám štát neuzná

Objednali ste sa na antigénové testy u súkromníka? Takýto test vám štát neuzná

Chceli ste sa vyhnúť počas celoplošného testovania čakaniu v rade a objednali ste sa na antigénový test v súkromnom zariadení?

Štát sľúbil, že ľuďom uzná aj antigénové testy, ktoré absolvujú súkromne – no nakoniec to tak nebude. Ľudia sa zrejme vyhnú karanténe, len ak absolvujú celoslovenské testovanie alebo si zaplatia PCR test.

Na utorkovej tlačovke však už minister obrany Jaroslav Naď (OĽaNO) hovoril o tom, že do karantény nemusia ísť len ľudia, ktorí sa podrobia celoplošnému testovaniu, alebo ľudia s PCR testom, ktorého výsledok dostanú v piatok alebo neskôr.

Ak nechcete, aby pre vás po víkende platil najprísnejší zákaz vychádzania, máte v zásade len dve možnosti – účasť na plošnom testovaní alebo drahý a možno aj opakovaný PCR test.

Tip redakcie: Odporúčame vám, keďže sa podmienky testovania menia veľmi rýchlo, aby ste sa informovali v zariadení kde ste mali absolvovať test o ďalšom postupe. Nevylučujeme, že antigénový test v súkromnom zariadení nakoniec vláda uzná.

Čítaj ďalej »