Čriepky z histórie mesta: Svedectvá starých máp – prvá časť

Čriepky z histórie mesta: Svedectvá starých máp – prvá časť

Šamorínčan spúšťa novú rubriku o Šamoríne, pre Šamorínčanov i pre tých, ktorí si toto mesto jednoducho zamilovali. Naše mesto si rozhodne zaslúži oprášiť staré spomienky, príbehy a poodhaliť  rúško dávnych čias.

Sme presvedčení, že aj poznávaním sa vytvára vzťah k miestu, kde žijeme. Niektoré veci by mali ostať zachované aj preto, aby pripomínali, že sme tu boli. Niekedy dokonca stačí malý impulz, aby sa vynorili spomienky, ktoré takmer odišli do zabudnutia.

Budeme radi, ak vás naša rubrika osloví, prípadne sa s nami podelíte o svoje poznanie.  Uvítame akékoľvek námety a postrehy, ktoré by nás mohli zaujímať. Prihlásime sa vám každú stredu a piatok. Vydajme sa spoločne objavovať a poznávať dávny Šamorín.

Čítaj ďalej »

Výstava obrazov Rasťa Andrisa

Výstava obrazov Rasťa Andrisa

Nedajte si ujsť zážitok, ktorý pohladí vaše oči aj dušu. Pretože práve takýto pozitívny efekt na návštevníka výstavy majú obrazy RASŤA ANDRISA. A je jedno, či pôjde ešte o dieťa alebo rozhľadeného človeka v dôchodkovom veku.

Preto, ak ste prišli do rezortu x-bionic® sphere Šamorín za športom, vodou, relaxom alebo dobrým jedlom, odporúčame vám k dokonalému zážitku aj návštevu predajnej výstavy obrazov, ktorú pripravil renomovaný slovenský maliar.

Čítaj ďalej »

Youtuberka, ktorá na svojom kanáli učí objem valca

Youtuberka, ktorá na svojom kanáli učí objem valca

Šamorín je plný zaujímavých a inšpirujúcich ľudí. V duchu nášho hesla „Baví nás tu žiť“ sme sa rozhodli týchto ľudí osloviť a priniesť  Vám tieto rozhovory na našich stránkach. Budeme radi, ak vás tieto príbehy zabavia, prípadne v niečom inšpirujú. Všetky rozhovory nájdete na hornej lište našej stránky, kde je vytvorená rubrika ROZHOVORY a môžete sa k nim hocikedy vrátiť.

Neurologička jej potvrdila, že je workoholička. Narodila sa ako učiteľka a jej prvá žiačka bola jej staršia sestra. Stále niekoho doučovala a nerobilo jej problém vysvetľovať po lopate, bez zbytočných – mätúcich – odborností. Vždy bola kreatívna a hľadala nové metódy. Naša samospráva jej udelila už tri Plakety J. Á. Komenského a dnes je medzi tridsiatimi finalistami súťaže Učiteľ Slovenska 2020. Učiteľka matematiky, informatiky a anglického jazyka Marta Izsófová.

Čítaj ďalej »

Trio Vizváry, Grilák, Müller v Šup Šup Music clube

Trio Vizváry, Grilák, Müller v Šup Šup Music clube

Absolutna slovenská hudobnícka špička Eugen Vizváry a Juraj Griglák prináša so sebou mladého talentovaného hudobníka a bubeníka Mattiu Müllera, ktorý navzdory svojmu mladému veku (17 rokov) patrí medzi to najlepšie čo vyrastá na Slovenskej hudobnej scéne.

Počas vystúpenia tejto trojice hudobníkov zaznie najmä pôvodná autorská tvorba z pera Eugena Vizváryho, Juraja Grigláka, ale aj mladého Mattiu Müllera, ktorý je navzdory svojmu veku autorsky veľmi aktívny. Divákov čaká večer plný strhujúceho Fusion s pulzujúcou rytmikou vyplnenou pestrou a nápaditou hrou Eugena Vizvaryho a samozrejme nebudú chýbať ani exhibičné pasáže jednotlivých členov zoskupenia.

Čítaj ďalej »

Zážitková gastronómia v reštaurácii Golden Garden v znamení lahodných vín

Zážitková gastronómia v reštaurácii Golden Garden v znamení lahodných vín

Každú sobotu počas júla si môžete vychutnať exkluzívny gastronomický zážitok spojený s vínnou ochutnávkou.

Počas večere nielen nasýtite všetky svoje zmysly, ale odhalíte aj tajomstvá kulinárskeho umenia. Šéfkuchár Peter Gogaľ vás vezme do kuchyne špičkovej reštaurácie a vy sa tak stanete spolutvorcom dokonalého súzvuku chutí jedla a vína. V rámci večera vám predstavíme zaujímavé vína slovenských vinárov. Zážitok v Golden Garden je ideálnym darčekom pre tých, ktorým chcete dopriať výnimočný večer.

Čítaj ďalej »

Náš tip: Kukuričné bludisko pri Trnave

Náš tip: Kukuričné bludisko pri Trnave

Približne 50 min. cesty autom od Šamorína, máte možnosť celodennej zábavy pri návšteve jedinečného kukuričného bludiska.

Spolu s Vašimi deťmi (alebo aj bez nich) zažijete kopec zábavy, preveríte orientačné schopnosti, partnerskú spoluprácu, súťaživosť  Vašich detí, či kamarátov.

Do kukuričného labyrintu pozývame malých aj veľkých, starých aj mladých, škôlkarov aj školákov, jednoducho všetkých, ktorí chcú zažiť niečo nové.

Čítaj ďalej »