Work-out & fitness zóna Hviezdoslavov dokončená

Work-out & fitness zóna Hviezdoslavov dokončená

Za posledných 365 dní ide už o 4. nové ihrisko na území obce, spravované a prevádzkované obcou Hviezdoslavov, tentokrát vhodné hlavne pre tých starších (mládež, dorast a dospelých).

Nová „Work-out & fitness zóna Hviezdoslavov“ sa nachádza vo Hviezdnom bývaní na parc. č. 341/69 a 341/235 – a teda zrkadlovo otočená niekoľko desiatok metrov od súčasného detského ihriska, taktiež v zadnej časti tohto obytného súboru.

Vo „Work-out & fitness zóne“ na ploche vyše 200 m2 na Vás čaká posilňovacia stanica na min. 10 cvičebných aktivít, simulátor lyžovania, simulátor veslovania, simulátor surfovania, dvojitý stepper či posilňovací stroj na ramená. Vo všetkých prípadoch ide o certifikované stroje vhodné do exteriéru, dopadovou plochou je taktiež certifikovaný štrk. Zóna je oplotená a pribudne v nej ešte mobiliár (lavičky, smetný kôš a pod.). Zároveň je priestor pre postupné pridanie min. troch ďalších strojov. Zóna je prirodzene, dostupná bezplatne…

Čítaj ďalej »

Polícia hľadá muža, ktorý sa dobíjal do výbehu tigrov

Polícia hľadá muža, ktorý sa dobíjal do výbehu tigrov

Policajti z Dunajskej Stredy pátrajú po mužovi, ktorý je podozrivý zo spáchania trestného činu poškodzovania cudzej veci.

V novembri minulého roka sa neznámy muž pokúsil, v areáli Malkia Parku, prilákať tigrov k oploteniu výbehu. Zvolil spôsob, za ktorý by si mohol posedieť vo väzení až 1 rok. Zo vzdialenosti niekoľkých metrov, mal hodiť kameň do bezpečnostného skla na výbehu tigrov. To okamžite prasklo, ale keďže ide o trojsklo, nedošlo k jeho úplnému rozbitiu.

Čítaj ďalej »

O dotáciu v oblasti športu, kultúry a sociálnej sa môžete uchádzať do 21. marca

O dotáciu v oblasti športu, kultúry a sociálnej sa môžete uchádzať do 21. marca

Mestský úrad Šamorín podľa Všeobecne záväzného nariadenia mesta Šamorín č. 2/2013 o podmienkach poskytovania dotácií právnickým a fyzickým osobám – podnikateľom z rozpočtu mesta (VZN) vyzýva záujemcov o dotáciu na činnosť alebo konkrétnu akciu, aby do 21. marca 2021 podali svoje žiadosti.

O dotáciu je možné žiadať v oblasti športu, kultúry a sociálnej.

Čítaj ďalej »

Od dnes platia nové opatrenia

Od dnes platia nové opatrenia

Od dnes sa menia podmienky zákazu vychádzania. Od 20.00 do 1.00 h budú pravidlá prísnejšie. V danom čase budú zakázané napríklad akékoľvek nákupy či využívanie služieb. Tí, ktorým povaha práce neumožňuje pracovať z domu, budú potrebovať potvrdenie od zamestnávateľa s určením pracovnej doby a miesta výkonu práce. Od 1.00 h do 5.00 h zákaz vychádzania neplatí. Vyplýva to z uznesenia, ktoré prijala v nedeľu (28. 2.) vláda s platnosťou do 19. marca.

Ďalšie otázky a odpovede o nových opatreniach po kliknutí na čítaj ďalej.

Čítaj ďalej »

Tento rok opäť 10 líp pre Šamorín

Tento rok opäť 10 líp pre Šamorín

Záhradníctvo ABIES dodalo a vysadilo minulý týždeň ako dar mestu Šamorín 10 líp (veľkosť cca 3 m) pri vchode do cintorína v Bučuháze.

O celej akcii hlavný organizátor Mgr. Juraj Sebestyén povedal:

“ Dúfame, že sa lipky dožijú aspoň 200 rokov a budú potravou pre včely a domovom pre vtáky. Zároveň nám bolo potešením spolupracovať zasa s pánom A. Kocsisom z odboru Životného prostredia.“

Čítaj ďalej »