Oslava pre Vašu ratolesť bez starostí

Oslava pre Vašu ratolesť bez starostí
V dnešnom uponáhľanom svete často nevieme, kde nám hlava stojí a  hľadáme spôsoby, ako zvládnuť všetky naše povinnosti. Navyše, pre svoje ratolesti chceme všetci len to najlepšie. Napríklad, keď plánujeme pre nich a ich kamarátov narodeninovú oslavu. Doprajte deťom oslavu na ktorú nezabudnú a splňte im sem stretnúť sa s obľúbenou rozprávkovou postavičkou. Ponúkame široký výber maskotov a kostýmov rozprávkových hrdinov.
Zárukou, že zábava sa naozaj podarí, sú napríklad aj maskoti, hry, súťaže, glitrové tetovanie, maľovanie na tvár, minidisco, či umelý sneh, alebo aj bublinkovy stroj. To všetko ponúka spoločnosť Fun party, ktorá už vyčarila úsmevy na tvárach mnohých detí.

Dlhoročná opora končí v Šamoríne

Dlhoročná opora končí v Šamoríne

Krátko po začatí letnej prípravy po vzájomnej dohode končí v klube Juraj Hajdúch.

Dvadsaťsedemročný brankár Juraj Hajdúch nebude medzi žrďami pokračovať v Šamoríne. V prvý júlový víkend sa dohodol s vedením ŠTK Šamorín na ukončení spolupráce, ktorá trvala od februára 2014.

Čítaj ďalej »

Vodiči, pripravte sa na leto, polícia už pripravená je

Vodiči, pripravte sa na leto, polícia už pripravená je

S cieľom znižovať nehodovosť a ochrániť čo najviac životov a zdravie, polícia pripravila opatrenia počas letnej turistickej sezóny. Do týchto opatrení sa zapoja okrem dopravných policajtov aj ďalšie zložky ako poriadkoví, železniční policajti, a tiež dobrovoľní strážcovia poriadku na celom Slovensku

Počas celého leta bude preventívne viac policajtov najmä na miestach kultúrno-spoločenských podujatí, ktoré sú z pohľadu pandémie povolené, tiež v okolí kúpalísk, priechodov pre chodcov, zastávok hromadnej dopravy, železničných staníc, detských ihrísk, parkov i ďalších miest so zvýšeným pohybom osôb.

Čítaj ďalej »

Ďalšie tretie miesto pre Šamorín

Ďalšie tretie miesto pre Šamorín

Po tretom mieste v kategórii U12 na Majstrovstvách Slovenska sa našim mladým basketbalistkám podarilo získať ďalšie medailové umiestnenie.

Dievčatá pod vedením Dalibora Hliváka vo včerajšom stretnutí o tretie miesto bezpečne zdolali Sláviu Trnava 56:38 a získali bronzové medaily.

Čriepky z histórie mesta: Svedectvá starých máp – prvá časť

Čriepky z histórie mesta: Svedectvá starých máp – prvá časť

Šamorínčan spúšťa novú rubriku o Šamoríne, pre Šamorínčanov i pre tých, ktorí si toto mesto jednoducho zamilovali. Naše mesto si rozhodne zaslúži oprášiť staré spomienky, príbehy a poodhaliť  rúško dávnych čias.

Sme presvedčení, že aj poznávaním sa vytvára vzťah k miestu, kde žijeme. Niektoré veci by mali ostať zachované aj preto, aby pripomínali, že sme tu boli. Niekedy dokonca stačí malý impulz, aby sa vynorili spomienky, ktoré takmer odišli do zabudnutia.

Budeme radi, ak vás naša rubrika osloví, prípadne sa s nami podelíte o svoje poznanie.  Uvítame akékoľvek námety a postrehy, ktoré by nás mohli zaujímať. Prihlásime sa vám každú stredu a piatok. Vydajme sa spoločne objavovať a poznávať dávny Šamorín.

Čítaj ďalej »