Slávka Gáborová

Najlepším kanoistom roka 2016 je na Slovensku Vincent Farkaš a najlepším juniorom Csaba Zalka. A tretí Šamorínčan Tibor Linka zas získal ocenenie výkon roka sa olympijské striebro v K4.

V piatok podvečer sa uskutočnil v Petržalke galavačer Slovenského zväzu rýchlostnej kanoistky na ktorom odzneli aj výsledky výročnej ankety športového zväzu. A Šamorínčania opäť patrili k tým najlepším.

Vincent Farkas sa stal kanoistom roka po prvýkrát. Ocenenie si vyslúžil aj za výkon na letnej olympiáde.

,,Minulý rok som po prvý raz vyhral v kategórii C1 mužov, vycestoval som na ME, kde som na 1000 m skončil v semifinálovej jazde štvrtý a na olympiáde som skončil na desiatej priečke. Je to moja doposiaľ najúspešnejšia sezóna. Urobil som veľký krok dopredu a získal motiváciu do nasledujúceho štvorročného olympijského cyklu. Ocenenie by som rád venoval mojej rodine a mojim najbližším,”  povedal Vincent Farkas pre canoe.sk.

V juniorskej kategórií obsadil jednoznačne prvé miesto Csaba Zalka. ,,Z ME juniorov som si priviezol tri medaily – po jednom z každého kovu, na MS pribudol bronz. Je tom môj doposiaľ najúspešnejší rok, stal som sa aj osemnásobným majstrom Slovenska, vyhral som Slovenský pohár. Cenu venujem mojej rodine a môjmu trénerovi pánovi Vassovi,“ povedal Csaba Zalka pre canoe.sk.

A okrem spomínaných športovcov obsadil v kategórií tréner roka šéftréner juniorskej reprezentácie Marián Tesárik druhé miesto.