Medzi triatlonovou špičkou aj Šamorínčania

26.8.2016, 12:47
Slávka Gáborová
3klub Šamorín, x-bionoc sphere

Už je tomu týždeň, čo sa na Slovensku po prvýkrát uskutočnilo triatlonové podujatie Challange Šamorín. Do nášho mesta prišli stovky pretekárov z celého sveta.  A čo je vynikajúce, Šamorínčania sa medzi nimi nestratili a dosiahli fantastické výsledky.

,,Do pozornosti dávam aspoň víťaza kategórie nad 40 rokov v olympijskom triatlone Viliama Kerekeša, ktorý v absolútnom poradí skončil na 20. mieste,” povedal Juraj Nagy z 3klub Šamorín.

fotka 4

Viliam Kerekeš vyhral olympijský triatlon v kategórii nad 40 rokov.

3klub Šamorín reprezentovalo viacero ďalších športovcov. Medzi nimi aj Beáta Belanová (Pekáreň Kvetoslavov). V strednom triatlone skončila vo svojej vekovej kategórii na 4. mieste a v celkovom poradí obsadila 22. priečku.

fotka 2

A zabodovali aj miestni Nagyovci. :-)  Zvíťazili v štafetách. Zloženie tímu: David Nagy (plávanie), Tomáš Nagy (druhý najrýchlejší cyklista zo všetkých) a Juraj Nagy (beh).