78918686_10214934590348762_643029292237717504_o

Medailové úspechy šamorínskych šermiarov na medzinárodných turnajoch

9.12.2019, 15:54
Jozef Nagy

Šamorínski mladí šermiari a šermiarky sa zúčastnili uplynulý víkend medzinárodných turnajov v maďarskom Szombathelyi a v chorvátskom Záhrebe.

Na turnaji mladších žiakov v Szombathelyi sa veľmi dobre predstavil Andrej Koprda, ktorý sa spomedzi 54 pretekárov prebojoval až do finálovej osmičky a nakoniec skončil na peknom druhom mieste.

V ten istý deň na medzinárodnom turnaji kadetov 2. Winter Cup v Záhrebe náš Arpád Fazekas tiež bral striebornú medailu. Na siedmom mieste skončil Akos Pirk.

V kategórii kadetiek výborne zašermovala Barbara Boda, ktorá celý turnaj vyhrala. Na treťom mieste sa umiestnila Rebeka Cséfalvayová.

V nedeľu zas v Záhrebe na turnaji Európskeho pohára do 14 rokov exceloval Branislav Lančarič, ktorý prešiel celou súťažou ako nôž maslom a zaslúžene zvíťazil. Na treťom mieste skončil o rok mladší Andrej Koprda.

V kategórii dievčat do 14 rokov skončila na treťom mieste Rebeka Forgách a na 9. mieste Alexandra Péderová.

V kategórii do 12 rokov sme na turnaji Winter Cup v Záhrebe kraľovali, keď na všetky tri stupne sa postavili šamorínski pretekári. Súťaž vyhral Denis Trestyánszki, ktorý vo finále porazil Benceho Ambrusa 9:8 a v semifinále Gábora Bukora.

V dievčatách v tej istej vekovej kategórii sme mali len jednu šermiarku Ninu Forgách. Tá aj napriek tomu, že bola od svojich súperiek o rok mladšia, zvíťazila s veľkou prevahou.