štvrtok, 25. apr. 2024
Marek Bartalos majstrom Slovenska mladších žiakov

12.11.2018, 09:04
Gabriella Horváthová

V poslednom období sú decká v zápasníckom klube Gladiátor Šamorín v jednom kolotoči.

Po októbrových medzinárodných turnajoch v moravskom Třinci a v Chotíne, ktoré sa konali v jednom termíne 20. októbra organizoval klub vlastný, už 16. ročník medzinárodného turnaja O pohár primátora mesta Šamorín a Memoriál Ladislava Fodora 3. novembra.

Všetci zúčastnení sa môžu pochváliť výbornými výsledkami, keďže z Třinca aj z Chotína si všetci siedmi doniesli domov medailu.

[caption id="attachment_38220" align="alignnone" width="740"]cof V Třinci s trénerom Štefanom Horváthom: Juraj Čukan, Marek Bartalos, Matyi Szeiler, Simona Matušicová[/caption]

Pohár primátora 3. novembra ostal doma v Šamoríne, keď z 25 domácich súťažiacich získalo 8 zlaté medaily. Turnaj bol aj tento rok na vysokej úrovni, keďže pozvanie prijali kluby z Maďarska, Čiech, Chorvátska aj Ukrajiny.

cof

Tento víkend 10. októbra sa v Moldave nad Bodvou konali Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov v gréckorímskom štýle, kde titul získal Marek Bartalos (2005) vo váhe 68 kg. Na treťom mieste sa umiestnil Juraj Čukan (2005) vo váhe 57 kg.

received_2099521220069403

Pod vedením trénera Olivera Oláha a asistenta Matyiho Szeilera ? : Marek Bartalos, Juraj Čukan, Mathias Sáfrány a Kristián Czédli.

Medzitým na Majstrovstvá sveta juniorov U-23 do Bukurešti odcestoval reprezentačný tréner Štefan Horváth, kde Slovensko a naše mesto bude reprezentovať Denis Horváth (zápasí 13.11.)

Najmladších zápasníkov ešte čaká medzinárodný turnaj v ukrajinskom Beregove 24.11. a moravských Čechoviciach 1.12. Tento rok zavŕšime Mikulášskym turnajom v decembri v Bratislave.