štvrtok, 25. apr. 2024
Marco Manso: Tréner Mika Lönnström zostáva

14.9.2017, 16:06
Slávka Gáborová

Zlá nálada v klube, medzi fanúšikmi, všade. Futbalisti Šamorína majú za sebou katastrofálny začiatok ligovej sezóny. Po šiestich prehrách za sebou sú na dne ligovej tabuľky a za sebou majú aj frustrujúcu prehru v pohárovej súťaži Slovnaft Cup.

Po prvom polčase sme na ihrisku Borčíc prehrávali 5:0. Druhý polčas veľkú zmenu výsledku nepriniesol. Ako ďalej? Odpovedá športový riaditeľ klubu Brazílčan Marco Manso.

Mužstvo prehralo rozdielom triedy v Slovnaft Cupe a v lige ťahá sériu šiestich prehier za sebou. Aká je reakcia klubu?

Je pravda, že je to priveľa prehier na začiatok súťaže. Stretlo sa viacero činiteľov naraz, čo vyústilo v takýto výsledok. Zranili sa nám kľúčoví hráči, prišlo 10-12 nových hráčov zo Slovenska i z Brazílie, ktorí nahradili hráčov, hrajúcich v minulej sezóne, zväčša na poslednú chvíľu. Aj zohrávanie v predsezónnej príprave preto nebolo optimálne. Nové posily zatiaľ nedokázali plnohodnotne nahradiť hráčov, ktorí odišli. Rovnako, ani tímová taktika nevychádza. Jedno, čo sa nedá hráčom uprieť, je snaha. Snažíme sa podporiť ich aj realizačný tím, aby sa veci opäť dostali na tú správnu cestu.

Ako plánuje vedenie klubu zareagovať? Prepustí klub hlavného trénera Mika Lönnströma?

V tomto momente nie.

Klub stráca fanúšikov, na zápasy chodí menej ľudí. Čo s tým plánuje klub urobiť?

Fanúšikovia majú právo byť sklamaní či nahnevaní na výsledky tímu. My sme tiež. Vo futbale je jednoduché podporovať, keď sa vyhráva. Ani fanúšikovia, ani klub, ani hráči, ani tréneri, nikto nechce prehrávať. Všetci chceme vyhrávať a byť spokojní s výsledkami. V tejto sezóne to je zatiaľ zlé, ale projekt je dlhodobý a už ukázal nejaké výsledky, preto veríme, že nás čakajú lepšie časy.

Napriek tejto mizérii držíme tímu palce a dúfame, že vyhráme nadchádzajúci domáci zápas s Košicami. Šamorínčan a Šamorínčania držia palce.