Kvalitný výkon a remíza proti VSS Košice

23.4.2017, 19:39
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V 4. kole bojov o postup vybojoval ŠTK bod proti prvému tímu tabuľky, VSS Košice.

V 14. minúte unikol po krídle Peu, od polovice ihriska sa dostal až k zakončeniu, dorážku mu však domáca obrana nedovolila. V 37. minúte sa uvoľnil Luquinhas, vyslal pas na Marlona Freitasa, jeho pokus sa však medzi tri žrde nezmestil.  ŠTK pokračoval v nebezpečných výpadoch, ku gólu sa však nedokázali prepracovať.

V druhom polčase sa osmelili aj domáci a v 62. minúte lízla ich strela bočnú sieť. O desať minút neskôr zapracoval výborne Mezovský, spätnou prihrávkou našiel Záhumenského, ktorý však prestrelil košickú bránu.

V závere sa po sóle dostal k strele opäť Záhumenský, avšak neuspel ani tentokrát. V nadstavenom čase sa ŠTK nadýchol k rýchlemu brejku, ten však zastavil rozhodca odpískaním faulu, namiesto poskytnutia výhody. Aj preto  sa oba tímy rozišli po bezgólovej remíze 0:0.

„Dnes sme podali veľmi dobrý výkon, tím pracoval nastopercent. Mali sme v zápase niekoľko šancí a mohli sme brať aj tri body,“ povedal po zápase Mika Lonnstrom. Okrem zodpoedného výkonu treba vyzdvihnúť aj fakt, že sme zapracovali do zostavy aj hráčov, ktorí v prvých jarných zápasoch nemali toľko hracieho priestoru. Musíme vylepšiť útočnú fázu a veríme, že už v najbližšom zápase sa nám podarí zvíťažiť.“

V ďalšom zápase čaká ŠTK Šamorín v sobotu, 29. apríla o 16.30 h na domácom ihrisku Zvolen.