Krutá prehra na domácej pôde

13.8.2017, 08:10
Jakub Mihálik
Tibor Őry

V treťom kole druhej ligy ŠTK Šamorín podľahol doma Novému Mestu nad Váhom v pomere 1:3.

Hneď v úvode mal ŠTK obrovskú šancu, keď sa vo veľkej príležitosti ocitol Igor Juliao. Územnú prevahu mal v prvej časti prvého polčasu ŠTK, no nedokázal svoje šance premeniť.

Prišiel preto trest, keď sa presadil súper. Do polčasu Nové Mesto ešte zvýšil svoj náskok, keď sa z penalty presadil bývalý hráč ŠTK Rajmund Mikuš.

V druhom polčase sa ŠTK snažil o vyrovnanie, ofenzívnejší prejav vyústil v pomerne skorý gól po peknej akcii sa presadil Vávra. Domáci hrali s veľkou dávkou rizika v snahe o zvrátenie nepriaznivého stavu a umne vyčkávajúci hostia mohli trestať.

V 76. minúte sa po ďalšom rohu presadil Kosorín. ŠTK si v závere dokázal vypracovať zopár sľubných príležitostí, skóre duelu sa však už nezmenilo.

“Výsledok mrzí, lebo sme si dokázali vypracovať dostatok šancí, no nepodarilo sa nám ich premeniť. Prehrali sme po góloch zo štandardiek. Dva rohové kopy, jedna penalta. Po prvom polčase sme sa trochu vzchopili, v druhom polčase sme hrali lepšie. Máme mladý tím, ktorý jednoducho potrebuje čas. Skúsenosti sa naberajú práve v takýchto zápasoch,” zhodnotil po stretnutí hlavný tréner Mika Lonnstrom.

Už o týždeň čaká na ŠTK ďalšia náročná skúška, keď v sobotu, 19. augusta cestuje na pôdu MFK Skalica.