Unalmas egy óra után huszáros hajrá a Pomléban

2017.10.1. 08:40
Szilvássy József
Őry Tibor

A végeredmény szerint sima győzelmet aratott  az STK Fluminense Somorja a liptószentmiklósiak ellen. Valójában azonban a siker sokáig nem volt egyértelmű.

Több mint egy órán keresztül kiegyenlített, olykor unalmas mezőnyjátékot láthattak a nézők. Aztán a hazaiak megrázták magukat és gólarányt javítottak.

A mérkőzés előtt az STK vezetői és a szurkolók Sánka Lászlót, a somorjai focilegendát köszöntötték 60.születésnapja alkalmából. Ezt követően harminc percig semmi feljegyezni való esemény sem történt a pályán.  Ekkor azonban Ferdinando Neto unta meg a bágyadt labdázgatást. Váratlanul begyujtotta a rakétáit, látványos cselekkel sorra fektette el a liptóiak védelmét, aztán elegánsan a hálóba gurított -- 1:0. Újabb fél órányi szürke gurigázás következett, majd az egyenlítésre törekvő vendégek kimerészkedtek az addigi sündisznóállásukból. Vesztükre, mert ezzel üres területeket hagytak a szélvészgyors brazil légiósoknak. A 65.percben az öt sárga lap miatt eltiltott Juliaót kiválóan helyettesítő, mindössze 18 éves Bernardo mértani pontosságú szabadrúgását Štrbák bólintotta a kapuba -- 2:0. Ezután a pomléi stadionban már elég régen látott örömjáték következett, amelynek a tátraaljaiak erejüket és nyugalmukat veszítve, durva belemenésekkel igyekeztek véget vetni. Sikertelenül. Tíz perccel a vége előtt a Nascimento – Šmehyl kettős faképnél hagyta a lassan visszarendeződő ellenfelüket. Az utóbbi beadását pedig az üresen álló Mezovský magabiztosan értékesítette -- 3:0. Nem sokkal a vége előtt feliratkozott a góllövők listájára a súlyos sérüléséből hosszú idő után visszarért Leonel Auban is, akiről szintén megfeledkeztek a levegő után kapkodó, és fejveszetten összevissza futkosó vendégek -- 4:0. Mika Lönnström edző boldogan értékelte a mérkőzést: „A fiúk fegyelmezetten zárták a területeket, lelkesen és jól játszottak. Ilyen arányban is megérdemelten nyertünk“ -- nyilatkozta a somorjaiak finn vezető edzője.

FC STK Fluminense Šamorín – MFK Tatran Liptovský Mikuláš 4:0 (1:0)

Pomléi stadion, 370 néző. Játékvezető: Krivošík.

Góllövők: 31. Fernando Neto, 65. Štrbák, 79. Mezovský, 84. Leonel Auban

Sárga lapok: Nascimento – Očenáš, Laco, Kotora, Kucharčík, Ondrek

STK: Hajdúch – Breno, Horváth, Štrbák, Marić– Nascimento (82. Sabler), Šmehyl, Bernardo (68. Fujak) – Pančík, Mezovský, Fernando Neto (77. Leonel)

Tatran: Šavo- Očenáš, Janec, Papaj, Andrić (71.Kapláň), Laco (66.Thomka), Staš, Lišivka, Kotora (57.Otruba),Kucharčík, Ondrek