Tíz perc és más semmi

2017.8.13. 10:36
Szilvássy József
Őry Tibor

Újabb kínos kudarc érte az ŠTK Flumensen Šamorín csapatát, amely szombaton odaahaza szenvedett vereséget (1:3) az AFC Nové Mesto nad Váhom együttesétől, a II.labdarúgóliga harmadik fordulójában.

Két gól szögletből, egy pedig tizenegyesből. Ilyen bizonyítványal pironkodhat a szombati meccs után a sérülések (Pončák, Králik) és távozások (Ágh Sopronba igazolt , a tapasztalt Špánikkal nem hosszabbítottak szerződést) miatt szétzilált hazai védekező sor, amelyet Mika Lönnström is megkavart. Ugyanis a  finn edzőnk a szélen kiválóan védekező Marićot középhátvédnek jelölte a biztos pontnak számító Horváth Csaba helyére, akire a sok futást követelő szűrő középpályás posztját osztotta ki. Ahol a hazai csapatkapitány nem találta a helyét és már az első félidő közepén izomhúzódást szenvedett. Ezeket a gondokat gyors támadásokkal igyekeztek a somorjaiak eltüntetni, ami azonban leginkább  az első tíz percben sikerült. Nem sokkal a kezdés után Juliao került ajtó-ablak helyzetbe, de az ötösről a kilépő Belicbe lőtt. Majd pedig Fernando Neto durrantott ugyancsak ziccerben fölé. Ekkor az olykor durván védekező vendégek a félpályán túlra sem jutottak el. Ám fokozatosan előre merészkedtek és az érthetetlenül visszaeső ellenfelüknek is köszönhetően kiegyenlítették a játékot. Méghozzá eredményesen, hiszen az első fél óra végén sarokrúgást követően Múdry az elmélázó védők és a későn vetődő Hajdúch mellett a hálóba fejelt - 0:1. Nem sokkal később a feltűnően bizonytalan Breno rossz becsúszása miatt megítélt büntetőt az egykori somorjai Mikus értékesítette -- 0:2. A második játékrészben a csalódott hazai szurkolók jóval nagyobb lendületet, főleg gólokat vártak kedvenceiktől, akiknek azonban csak fellángolásokra és egyetlen sikeres akcióra futotta, amelynek végén Vávra a 62.percben szép találatot ért el -- 1:2. Ezt követően a vendégek minden taktikai fegyvert bevetettek a játék tördelésére. Többen Csajkovszkij remekművéből eljátszották a haldokló hattyú szerepét, még nagyokat is sikoltottak, s mindehhez a színészkedéshez Sedlár játékvezető segédkező partnernek bizonyult. Még azzal sem törődött, hogy a fetrengő vágújhelyiek a pályán lezajló hosszas ápolások végén felpattantak és  bőszen rohangáltak tovább . Az egyre idegesebb somorjaiak pedig nem találták az ellenszerét ennek a taktikának. Ráadásul újabb gólt kaptak az utolsó negyed órában, amikor ismét szögletből és a védők asszisztálása mellett Kosorín a 76.percben eldöntötte a mérkőzést --1:3. Érdekes, hogy a finn szakvezető a találkozót követően a rossz helyzetkihasználást nevezte meg a vereség okaként, a szurkolók viszont semmiféle  játékkoncepciót sem fedeztek fel a 90 perc során, ami intő jel az új idényre.

Belic

A vendégek kapusa látványos mozdulattal kíséri Fernando Neto lövését, amely fölé ment (Őry Tibor felvétele)

ŠTK Fluminense Šamorín – AFC Nové Mesto nad Váhom 1:3 (0:2)

Pomléi stadion, 370 néző, játékvezető: Sedlár

Góllövők:  62. Vávra – 33. Múdry, 39. Mikus (11-es), 76. Kosorín

Sárga lapok: Marić, Štrbák – Holíček,Ďanovský

ŠTK: Hajdúch – Breno (60. Sabler), Marić, Štrbák, Fujak – Horváth (39. Šmehyl) – Pančík, Nascimento, Igor Juliao, Fernando Neto – Vávra (79. Schutz)

AFC: Belic (C) – L.Beňo, Vlado, Živčic, Holíček, Múdry, Jurica, Mikus (83.J.Beňo), Lopušan, Ďanovský (73. Mikeš), Kosorín