Szepességi keserű lecke a somorjaiaknak

2017.10.14. 19:06
Szilvássy József
Őry Tibor

Megérdemelten szerezte meg a három pontot  vendégként a Spišská Nová Ves szombaton, a II.labdarúgóliga 12.fordulójában. Korszerű fociból oktatták ki az idény leggyengébb teljesítményét nyújtó STK Fluminense Šamorín játékosait (0:2).

Csak negyed óráig reménykedhettek a hazaiak a pontszerzésben. Addig ugyanis kiegyenlített játékot láthattak a nézők. Aztán a 14.percben a jóval gyorsabb iglóiak látványos, egyérintéses támadással lefutották a hazai védőket és Kubuš pontos beadását Kubík közelről pofozta a kapuba --0:1. Ezután Sabler kétszer is egyenlíthetett volna. Először Šmehyl indításával egyedül törhetett kapura, de feleslegesen igazgatta a labdát és a védők szerelték. Ekkor kiáltott fel egy hazai szurló, aki szerint ezt a helyzetet a térdműtétje után lábvadozó Mezovský mankóval tipegve is berúgta volna... Nem sokkal később Huszárik a kapufára tolta a hazai kedvencet helyettesítő csatár lövését. Ez volt az egyetlen hazai kapura lövés az egész mérkőzés alatt! A pályán ugyanis egyre inkább az történt, amit a vendégek akartak. Már a félpályától szoros emberfogást alkalmaztak, ami főleg a somorjaiak brazil játékosainak nem volt az ínyére. Miután a cselezgetésekkel sem jutottak semmire, szemlátomást még a játékkedvüket is elveszítették. Ezzel tulajdonképpen el is dőlt a mérkőzés, amelynek végeredményét Zekucia állította be, aki a bal oldalról beívelt szabadrúgást a kiinduló, majd a félúton megtorpant Hajdúch és a rosszul helyezkedő védők mellett mintegy nyolc méterről fejelte  a jobb felső sarokba -- 0:2.

Szünet után teljes unalomba fulladt a találkozó. A vendégek továbbra is jól alkalmazták hatásos fegyverüket, néhány gyors ellentámadáson kívül nyilvánvalóan az eredmény megőrzésére rendezkedtek be. Nem volt nehéz dolguk, mert a minden elgondolás vagy váratlan húzások nélkül erőlködő somorjaiak semmi veszélyt sem jelentettek. A nézőtéren bosszankodó egykori hazai focistakedvencek alighanem a lényeget mondták ki azzal, hogy szerintük elsősorban a két edző közötti különbség döntött. Farkas Géza, az iglóiak szakvezetője eredményes taktikát dolgozott ki, amelyre somorjai kollégájának, Mika Lönnströmnek kilencven perc alatt semmilyen válasza sem volt. Csak a szokásos „very good“ hallatszott a kispadról, amelynek már semmilyen hitele sincs.

STK Fluminense Šamorín – FK NOVES Spišská Nová Ves 0:2 (0:2)

Pomléi stadion, 300 néző. Játékvezető: Jurenka

Góllövők: 14. Kubík, 41. Zekucia

Sárga lapok: Marić -- Vilkovský, Kavulič

Somorja : Hajdúch – Breno, Horváth, Štrbák, Fujak – Nascimento, Šmehyl ( Vávra), Igor Juliao, – Pančík (Leonel Auban), Sabler ( Marić), Fernando Neto

Spišská Nová Ves: Huszárik – Kunzo, Sedláček (C), Šoltés, Zekucia, Sirko (Vantruba), Adekuoroye, Kováč, Kubík, Vilkovský, Kubuš (Botvinnik)