Somorja: Félgőzzel is fölényes győzelem

2017.3.19. 19:19
Szilvássy József
Őry Tibor

Tulajdonképpen csak addig nem dőlt el a II.labdarúgó liga nyugati csoportja 21.fordulójának  mérkőzése, ameddig nem kezdődött el.

Aztán érvényesült a papírforma, habár a vendégek nem érkeztek feltartott kézzel. Igyekeztek letámadni a kényelmesen játszogató hazaiakat, nem is sikertelenül, hiszen az első fél órát majdnem kihúzták gól nélkül. Ekkor azonban Luca megunta a meddő passzolgatást, ritmust váltott, átkígyózott a megzavarodott vendégvédelmen és közelről betalált -  (1:0). Szünet után nagyobb sebességre kapcsoltak a vendéglátók és látványos akciókat vezettek az egyre inkább asszisztensi szerepbe süllyedt szentgyörgyiek ellen. Az 59.percben ismét Lucas koronázta meg az egyik gyors kombinációt - (2:0), nem sokkal később pedig a csereként beállt Mezovský pókhálózta ki a jobb felső sarkot (3:0). Ezután Peu csillogtatta meg góllövő tehetségét és mintegy húsz méterről eltekerte a labdát a sorfal és a megdermedt kapus mellett -- 4:0. Ekkortól már csak könnyed játszadozás zajlott a viszonylag jó talajú pályán. Érdekes módon inkább a lelkes, de harmatgyenge vendégek örültek a hármas játékvezetői sípszónak, amely nagyobb zakótól mentette meg őket. A találkozót követően Mika Lönnström főleg a végereménynek örült, s még inkább annak, hogy a csapata bejutott a rájátszás felsőházába. „Ott viszont a mainál sokkal gyorsabban kell játszanunk, amire képesek vagyunk. További célunk az, hogy a végelszámolásnál minél előkelőbb helyen végezzünk “ - nyilatkozta portálunknak a hazai kék-fehérek finn edzője.

ŠTK Šamorín -- ŠK Svätý Jur   4:0 (1:0)

Pomléi stadion, 140 néző. Játékvezető: Perašín

Góllövők: 29-Lucas, 59. Lucas, 72.Mezovský, 73. Peu

STK: Hajdúch – Marics (46.Ozogány), Horváth, Pončák, Ágh, Pančík, Lucas (70. Mezovský), Záhumenský (46.Auban), Králik, Freitas, Peu.

Sárga lapok: 23. Lucas, -- .45. Mihálik