2024. ápr. 24., szerda
Sima vereség Szakolcán

2017.8.20. 11:26
Szilvássy József

Három meccs -- három vereség ez a szomorú mérlege felnőtt A csapatunknak, amely szombaton az éllovas Szakolcán hagyta a három pontot a II.labdarúgóliga 4.fordulójában.

Az esőtől áztatott csúszós talajon három alkalmi középhátvéddel (Pončák, Horváth Csaba sérült) álltunk fel. Az első félidőben jól védekeztünk, ellentámadást viszont szinte alig vezettünk, ezért a játék állandóan a mi térfelünkön zajlott. A hazaiak egyetlen helyzetét a 7.percben Jánošík hagyta ki, miután a szögletrúgásból beívelt labdát közelről fölé fejelte. Szünet után nagyobb sebességre kapcsoltak a hazaiak, akik az 50 percben szereztek vezetést: a védőink röviden szabadítottak fel, Haša laposan rúgta rá és a labda Hajdúch előtt megpattanva kötött ki a hálóban -- 1:0. Nem sokkal később Svrček elesett a tizenhatoson belül, a bíró pedig büntetőt ítélt, amelyet Šebesta magabiztosan értékesített -- 2:0. Ezután néha kimerészkedtünk a sündisznóállásból, ám csupán egyetlen valamirevaló támadást vezettünk, amelynek végén Pančík lövését a hazai kapus kapu fölé tolta. Egyébként az egész mérkőzésen a szakolcai csapat jelentős mezőnyfölényben játszott és nagyobb különbséggel is győzhetett volna. Csapatunk pedig a  rossz sorozatot  jövő szombaton szakíthatja meg, amikor délután öttől a Pomléban a Zólyombrézó (Podbrezová) fakócsapata lesz az ellenfelünk. Addigra remélhetően Králik, Auban és talán Horváth Csaba is felépül. Nagy szükség van rájuk.

MFK Skalica -- ŠTK Fluminense Šamorín 2:0 (0:0)

Szakolca, 470 néző, játékvezető: Weiss R.

Góllövők: Haša (50.), Šebesta(59. 11m)

Sárga lapok: Hajdúch (43.), Schutz (80.)

MFK SKALICA: Pavličko - Švrček, Jánošík, Hlavatovič (c), Mizerák - Šebesta, Opiela, Lipták, Hruška(89.Čtvrtníček) - Jakubek(70.Ulrich), Haša(87.Ondriš)