2024. ápr. 19., péntek
Kupadráma a Pomléban, büntetők után esett ki az STK

2018.10.23. 16:29
Szilvássy József

Izgalmas mérkőzést tekinthettek meg a Slovnaft Kupa 5.fordulójában a somorjai nézők. Miután au STK- Poprád összecsapás a  rendes játékidőben dön.tetlenül (1:1) végződött, büntetők következtek, amelyben a vendégek 8:7 arányban győztek és továbbjutottak. Az STK Fluminense Somorja játékosai közül  Panťík és Fujak nem talált be 11-esből a kapuba. A poprádiaknál Kúkoľ a kapufát találta el.

Kiegyenlített küzdelmet hozott az első félidő, amelynek 36.percében Hric felvágta az egyedül kapura törő Peut, ezért a játékvezető kiállította őt. Szünet után mezőnyfölénybe kerültek az erős szél által is támogatott hazaiak, de Pato, majd Sabler sem talált be jó helyzetben. Aztán a 78.percben megtört a jég, amikor Pato nagyszerű indítását Pančík értékesítette -- 1:0. Ezután a somorjaiak érthetetlenül beálltak védekezni, a vendégek pedig nem adták fel. Erőfeszítéseiket a 88.percben siker koronázta, amikor Horváth beadását Strmeň fejelte a hálóba. Következtek a büntetők, amelyet a higgadtabb és szerencsésebb vendégek nyertek meg.